Techinside Google News
Techinside Google News

HP yeni nesil mobilite platformuyla bilişimi yeniden tanımlıyor

HP_Elite_x3_+_HP_Mobile_Extender
HP Inc. Mobile World Congress etkinliğinde mobil bilişim deneyiminde devrim yaratacak çözümünü gün yüzüne çıkardı. HP’nin, insanların çalışma anlayışı ve çalışılan yerler konusunda yaşanan olağanüstü değişime hitap etmeye yetecek kadar çok yönlü olarak tasarlanan  yeni mobil ekosistemi bilişimin yeni neslini sürükleyecek.
Windows 10 mobile’lı HP Elite x3, phablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarın kullanım deneyimlerini tek cihazdan birbirine bağlarken, kullanıcıların üretkenlik için kilit öneme sahip uygulamaları bu farklı cihazlardan sorunsuzca çalıştırmalarına da imkân tanıyor.
HP Inc. Başkanı ve CEO’su Dion Weisler, yeni çözümle ilgili şu görüşü paylaşıyor: “Yaşadığımız değişimin başlıca sembollerinden ticari mobilite alanınca daha önce böylesine ölçekte bir inovasyon görülmemişti. HP Elite x3, mobilite ve bilişimin gerçekten anlamlı bir yöntemle bir araya geldiği devrim niteliğinde bir mobil platform. İş ortaklarımızın sağladığı güçle birlikte sektörü daha ileri bir noktaya taşıyor ve mobil üretkenlik vaadimizi müşterilerimiz için bir gerçeklik haline getiriyoruz.”
Günümüzde çalışanlar her ne kadar farklı bir bilişim tarzı beklentisi içerisinde olsalar da işlerini düzgün bir şekilde yürütebilmek için çok sayıda farklı teknoloji ve cihaza bel bağlamak durumunda kalıyorlar. Elite x3 ve güçlü kanal ortaklarının yanı sıra Microsoft, Qualcomm Technologies Inc. ve Salesforce’un en yeni ilerlemelerinin desteğini alan HP, mobilitenin PC üretkenliğiyle tek cihazda buluştuğu yeni nesil bilişimi sunuyor.”
Microsoft CEO’su Satya Nadella konuyla ilgili şu görüşü paylaşıyor: “Windows 10, daha kişisel bir bilişim çağı için geliştirildi. Bu çağda deneyimleriniz, içerikleriniz ve verileriniz sizinle birlikte hareket halinde. HP, Qualcomm ve Salesforce gibi iş ortaklarımızla birlikte müşterilerimizin, bulundukları her yerde üretken olmalarına odaklanarak dünyamızdaki her bireyin ve her kurumun daha fazla iş başarmasına yönelik misyonumuzu daha ileri bir boyuta taşıdık.”
Qualcomm Incorporated CEO’su Steve Mollenkopf, ise şunları söylüyor: “Qualcomm’un en yeni işlemcisi, HP’nin ticari PC alanındaki liderliği bir araya gelerek geleceğin bilişim anlayışının sunulmasına destek oluyor. HP’nin, LTE’li Snapdragon 820 işlemciyi yenilikçi bir şekilde kullanması, işlemcinin güçlü performans ve düşük güç tüketim avantajları sayesinde PC deneyimi HP Elite x3 phablet’te yaşanıyor.”
Salesforce Başkanı ve CEO’su Marc Benioff şu açıklamayı yapıyor: “İş dünyasındaki yeni para birimi diyebileceğimiz hız, tüm şirketleri çalışanlarına işlerini diledikleri zaman, diledikleri yerde, diledikleri cihazda yapabilmelerine olanak tanıyacak araçları sunmaya teşvik ediyor. HP ve Microsoft gibi iş ortaklarıyla çalışmaktan ve Salesforce1 ile dünyanın bir numaralı CRM platformunu tüm mobil kullanıcılara sunmaktan gurur duyuyoruz.”
CDW CEO’su Tom Richards’ın görüşleri ise şöyle: “HP’nin uçtan uca düşünme anlayışının Elite x3’teki yansıması son derece yenilikçi oldu. Elite x3, başlı başına etkileyici bir cihaz fakat buradaki gerçek atılım Elite x3’ün aksesuar ekosisteminde. Bu ekosistem farklı bilişim platformları arasındaki akıcı deneyimi sürüklerken ‘Kendi Cihazını Getir’ yaklaşımından daha ötede bir çözüm sunuyor ve mobil iş akışında dönüşüme yöneliyor.”
Her cihaz tek cihazda  
Elite x3, phablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü tabanlı iş üretkenliğini tek cihazda buluşturan ilk kurumsal mobil cihaz olma özelliğini taşıyor.  Windows 10’un Continuum özelliğinden faydalanan Elite x3, telefon ve PC kullanım senaryoları arasında akıcı çoklu ekran geçişlerine imkân tanıyor.  Kullanıcılar Elite x3’ü aksesuar ekosistemine bağlayarak masaüstü ve dizüstü bilgisayar üretkenliği deneyimi yaratırken, birinci sınıf ticari bir phablet ile hareket halinde üretkenlik deneyimine de sahip olabiliyorlar.
Kullanıcılar bu beceriler sayesinde Elite x3’ü masaüstü, dizüstü bilgisayar ya da mobil cihaz şeklinde kullanma tercihine sahip oluyor ve farklı ortamlara göre cihaz seçme kaygısından kurtuluyor. Elite x3’ı açmak için biyometrik kimlik doğrulama kullanılabiliyor. Bu da kurumsal müşteriler için cihaza ek bir güvenlik katmanı sağlıyor.
HP Inc. Mobiliteden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Michael Park, şu açıklamayı yapıyor: “Müşterilerimizden aldığımız bilgiler, ticari müşterilerimiz arasında bir kesimin mobilite ve PC seviyesinde üretkenlik ihtiyaçlarının karşılanmadığını bize gösterdi. HP Elite x3’ü bilişimin geleceğe yönelik rotası olarak görüyoruz. Bunu da her cihaz gibi çalışan tek bir cihaz olarak açıklamak mümkün. Özetle mobil merkezli iş alanı ile BT için daha yüksek faydalara yönelik modern bir teknoloji çözümünden söz ediyoruz.”
Elite x3, Snapdragon 820 işlemci, Windows Continuum2 özellikli Windows 10 Mobile , opsiyonel HP Desk Dock ve opsiyonel Mobile Extender gibi bileşenler sayesinde kullanıcıların bulundukları yerleşim fark etmeksizin kendi belirledikleri koşullar altında çalışabilmelerine olanak tanıyor. Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 teknolojisi sayesinde kullanıcılar daha kolay ve daha hızlı şarj imkânına da sahip oluyor.
Desk Dock, Elite x3 için tam donanımlı bir masaüstü bilgisayar deneyimi sunuyor. Harici monitör desteği için DisplayPort, iş sürekliliği için iki USB-A ve bir USB-C™ bağlantısı ve kullanıcıların masa başında üretkenliğini kolaylıkla ölçeklendiren kablolu Ethernet gibi donanımları içerisinde barındırıyor. Elite x3 portre modunda masa başı çalışmalarında rahat bir seyir için kullanılabiliyor. Yuva sistemi Elite x3’ü koruyucu kılıf gerektirmeden destekliyor.
HP Mobile Extender, neredeyse kenarları olmayan 31,7 cm’lik, 1 kg ağırlığındaki dikey HD ekran kullanarak dizüstü bilgisayar deneyimi yaratıyor. Mobile Extender’da hiçbir veri saklanmıyor. Tüm uygulamalar, şifreler ve dosyalar Elite x3’te depolanıp oradan yönetiliyor.
Çözümlerden oluşan dirençli bir ekosistem kurumsal mobilitenin yeni seviyesini belirliyor
Elite x3, kullanıcıların en çok güvendikleri ve sevdikleri uygulamalarla çalışmalarına imkân tanıyor. HP tarafından sanallaştırılan uygulamalara kolay erişim imkânı sunmak için tasarlanan uygulama kataloğu HP Workspace  akıcı bir uygulama kullanım deneyimi sunuyor. Elite x3’teki Workspace sanal bir PC oluşturarak kullanıcılara şirket tarafından oluşturulan x86 uygulama kataloglarına sanallaştırılmış bir çözüm üzerinden erişim imkânı tanıyor. Kullanıcılar, Desk Dock ve Mobile Extender kullanarak genelde bir mobil cihazda bulunmayan tam bir klavye ve fare deneyimiyle sanallaştırılmış uygulamalarına hızlıca erişme kolaylığını yaşıyorlar.
Elite x3 platformu, tek cihaz kullanım yoluyla şirketlerin çalışma şeklini değiştirme potansiyeline sahip. Dünyanın bir numaralı CRM platformu Salesforce ile iş birliğine giden HP, tüm Elitex3’lerde Salesforce1’i sunacak.  CRM’in yeni standardını belirleyen Salesforce1, kullanıcılara işlerini mobil cihazları üzerinden bulutta çalışan güçlü araçlarla yönetme olanağını tanıyacak. Bu sayede ihtiyaç duydukları gerçek zamanlı veri ne olursa olsun gündemi yakalayabilecekler. Satış temsilcileri bundan böyle Elite x3 ve Salesforce1’i kullanarak müşteri ve CRM verilerini her zamankinden daha hızlı yönetim güncelleyebilecek ve işlerini hareket halinde yapabilmeye yönelik kilit önemdeki işlemleri yapabilecekler.
 
Yeni mobil yazıcılarla tüm dünyayı ofisiniz haline getirin 
HP, kurumsal mobil kullanıcılara en yüksek düzeyde taşınabilirlik sunan iki adet yeni mobil yazıcıyı da duyurdu. HP OfficeJet 200 ve HP OfficeJet 250 mobil all-in-one yazıcılar kompakt, hafif ve uzun pil ömrüne sahip olmalarının yanında yüksek hızda baskı ve sınıfının en yüksek sayfa verimi avantajlarını da sağlıyorlar.   HP OfficeJet 200, dizüstü, akıllı telefon ya da Wi-Fi Direct özellikli tablet fark etmeksizin her yerden baskı almayı kolaylaştırarak , kullanıcılara ağa erişimin mümkün olmadığı yerlerden bile kablosuz bağlantı imkânı sunuyor  . HP OfficeJet 250, hareket halindeyken baskı, tarama ve kopyalama ihtiyacı duyan kullanıcılara yönelik mobil bir all-in-one yazıcı olarak öne çıkıyor. 10 sayfa Otomatik Doküman Besleyici (ADF) özelliğiyle üretkenliği artıran yazıcı Bluetooth® Smart teknolojisi  ve Wi-Fi Direct ile kolay kablosuz baskı olanağı da tanıyor. Her iki yazıcı da dahili değiştirilebilir pil ve güç adaptörünü içerisinde barındırıyor. Ayrıca iki yazıcı da AC ve USB’den şarjı destekliyor. Mobil baskı alanında lider HP kurumlar ve tüketiciler için baskı almayı kolaylaştıran çok çeşitli çözümlere sahip.
Fiyat ve erişim 
• HP Elite x3’ün bu yaz piyasada olması bekleniyor. Türkiye’de ise Eylül ayında satışa sunulması planlanıyor.
• Cihaz, aksesuar ekosistemi ve abonelik ücretleri sürüme yakın tarihte açıklanacak.
• HP OfficeJet 200 mobil yazıcının mayıs ayında 279 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP OfficeJet 250 mobil all-in-one yazıcının eylül ayında 349 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
Daha fazla bilgi için: www.hp.com/go/elitex3.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir