İnovasyon için gerekli altyapıyı bu bilgisayarlar sağlıyor

0

İş bilgisayarı denince akla ilk olarak ofis masalarında yan yana dizilmiş, her biri 10 yıllık bilgisayarlar ve LCD teknolojisinin emekleme döneminden kalma monitörler gelebilir. Ancak bir de gerçek işlem gücüne ihtiyaç duyan, görev kritik girişimler, enerji sektörü operasyonları ve profesyonel stüdyolar var. Bu kurumlar teknolojinin kendilerine sağlayabileceği en yüksek kapasite ve performansa ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı iş istasyonu adı verilen, son kullanıcıya oranla çok daha yüksek işlem ve depolama performansı sunan profesyonel bilgisayarlarla karşılıyorlar. HP Z serisi de bu iş istasyonlarından biri.

Geçtiğimiz yıl ikiye bölünen HP’nin bilgisayar ve yazıcı işini üstlenen HP Inc. yeni şirket altında sırayı Z serisi iş istasyonlarına getirdi. HP Z Turbo Drive G2 adını verdiği 1 terabayt saklama alanına sahip PCIe SSD depolama aygıtıyla bugüne kadar sunduğu en hızlı Z Turbo Drive çözümünü tanıtan HP Inc., yenilediği HP Z840, Z640 ve Z440 masaüstü iş istasyonlarında ise hem AMD hem de Nvidia’nın en ileri seviye grafik seçeneklerini kullanıyor. İş istasyonları Microsoft veya Linux işletim sistemleriyle servis ediliyor.

hp z iş istasyonu

Dört kat okuma performansı

İş akışı üretkenliğine ve yaratıcılığına olağanüstü seviyede güç sunmak için tasarlanan yeni 1 TB PCle SSD’li HP Z Turbo Drive, HP iş istasyonu iş akışlarını optimize ederek geleneksel SSD’lerin sunduğu okuma performansının dört katı kadar performansı neredeyse aynı maliyete sunuyor. İkinci nesil HP Z Turbo Drive, ultra hızlı I/O tepkisi elde ederek geniş veri setlerini işleyebiliyor. HP Z840, Z640, Z440 ve Z240 masaüstü iş istasyonları yüksek kapasiteli SATA HDD’lere ve SSD’lere sahip üst düzey performanslı HP Z Turbo Drive G2 1TB PCle ile entegre edilerek kolayca genişletilebiliyor.

HP Z iş istasyonları medya, eğlence, grafik tasarım, CAD, mimari, fotoğrafçılık, üretim, finans, sağlık, bilimsel görüntüleme, petrol ve gaz arama gibi hesaplama gücünün kritik öneme sahip olduğu sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt vermek için tasarlanıyor. Pazar lideri HP Z iş istasyonları portföyüne katılan yeni HP Z masaüstü iş istasyonları Adobe, Autodesk, Avid, Dassault, ESRI, SolidWorks, Siemens ve daha birçok onaylanmış istasyonu uygulamasına erişim de sunuyor.

hp z turbo drive

EMEA bölgesi tahmini fiyatları sırasıyla 1.600, 2.200 ve 2.600 avrodan başlayan HP Z440, Z640 ve Z840 iş istasyonları ile tahmini fiyatı 1.600 avro olması planlanan HP Z Turbo Drive G2 1TB PCIe’nin dünya çapında nisan ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>