Techinside Google News
Techinside Google News

HP’de yapılanma bitmez

- Advertisement -

Hem küreselde hem de Türkiye’de sürekli yeniden yapılanan HP’de değişim devam ediyor. Yılbaşıyla birlikte kurum içinde daha üst bir göreve getirilen Türkiye Ülke Müdürü Serdar Urçar’dan boşalan koltuğa Bimsa Eski Genel Müdürü Güngör Kaymak atandı. Bimsa genel müdürlüğü görevine ise Avea Kurumsal Satış Direktörü Tunç Taşman getirildi.

HP’ye Kadın Eli Değdi

Küreselde sürekli CEO değişimi yaşayan ve şimdiki CEO Meg Whitman’a kadar bu sıkıntıları devam eden HP’ye kadın eli değmiş olacak ki şirket hem ekonomik hem de insan kaynağı anlamında stabil bir hale kavuştu. Meg Whitman’ı başarılı bulanlar olduğu gibi bazı satın almalar yüzünden başarısız olarak görenler de var. Ancak şirketin ekonomik değerleri Meg Whitman’ı haklı çıkarırcasına artış eğiliminde ve şirket teknoloji olarak da rakiplerini zorlamaya devam ediyor.

 “Türkiye ise HP için ayrı bir dünya adeta.”

Serdar_UrcarBugüne kadar gelen giden genel müdürlerin emekleri yadsınamaz. Ancak tek genel müdürden yazıcı, kurumsal ve bireysel bölüm yöneticilerinin ülke müdürü olarak atanma süreci şirket tarafında çok seslilik doğurdu. Bunu başarısızlık olarak göremeyiz tabii ki. Fakat şirketin bu anlamda birkaç farklı iletişim ajansıyla çalışması gibi karmaşalar, iletişim tarafındaki iş ortaklarının en büyük sorunu oldu.

Serdar Urçar’ın yeni görevi yine İstanbul merkezli ancak unvanı biraz uzun. Urçar, bundan böyle HP’nin Akdeniz, Ortadoğu ve Afrika bölgelerindeki doğrudan olmayan satışlarından sorumlu olacak.

Güngör Kaymak da bu sektörün en önemli ve tanınan isimlerinden. Kanımca bu yeni görevinin de hakkını verecek. Ancak HP yapılanmaya ne zamana kadar devam edecek o da kocaman bir soru işareti. Tabii şirket bu yapılanmaları değişim ve yenilenmenin bir parçası olarak görüp küresel bir iş stratejisi olarak belirlemediyse.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir