HP’den KOBİ’lere özel yeni yazıcı ve PC’ler

0

HP_ProOne_400_G2_AiO_Multiple_FormsHP yeni Pro serisi masaüstü, dizüstü ve all-in-one (AiO) PC’si ile birlikte yeni yazıcı ve çok işlevli yazıcılarını duyurdu. Her ölçekten şirketin ihtiyaçları için tasarlanan ürünler, özellikle KOBİ’lere önemli avantajlar sunacak.

HP’nin yakın bir geçmişte, 750 BT yetkilisi ve yöneticisiyle   gerçekleştirdiği bir araştırma, KOBİ’lerin teknoloji konusunda yaşadığı en önemli endişeleri gözler önüne sermişti. Araştırmada bu endişeler, üretkenliği artırmanın yeni yollarını bulma, güvenlik tehditlerine karşı getirilmesi gereken çözümler ve BT maliyetlerinin yönetimi olarak tanımlanmıştı. Yeni HP Pro 400 serisi yazıcılar ve PC’ler de bu sorunların çözümünü hedefliyor.

HP EMEA Genel Müdürü Enrique Lores, ürünlerle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Müşterilerimiz, sınırlı bütçe ve BT kaynaklarıyla, kurumlarının üretkenliği ve güvenliği üzerinde önemli etki sahibi olan teknoloji kararlarını alırken yaşadıkları zorlukları bizimle sürekli olarak paylaşıyorlar. HP olarak müşterilerimizi destekliyor, yeni HP Pro serisi PC ve yazıcılar gibi ticari seviyede çözümlere erişimlerini sağlıyoruz. Nihayetinde, iş ihtiyaçlarına yönelik becerileri, karşılayabilecekleri maliyetlerle sunuyoruz.”

Şık tasarım içinde güç, performans ve güvenlik bir arada
Her ölçekten şirkette olduğu gibi KOBİ’lerde de teknoloji kullanımı iş süreçleri açısından çok önemli avantajlar yaratıyor. İş yaşamı ve kişisel yaşam arasındaki sınırlar belirginliklerini her geçen gün yitirirlerken, kurumlar mobil ve birlikte çalışma ilkelerine ilgi gösteren işgücünü kendilerine çekmek için çaba sarf ediyor. KOBİ’ler, modern iş şartları için tasarlanmış, cihazların birbirlerine kolaylıkla bağlanabildiği ve çalışanların da birlikte çalışma şartlarını yerine getirmelerine olanak tanıyan bir teknolojiye ihtiyaç duyuyor. Tüm bunların, kablolar ve özel ekipmandan bağımsız olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor.

HP’nin Pro serisi masaüstü, dizüstü ve AiO bilgisayarları KOBİ’lere uygun maliyetli, kurumsal seviyede ve yeni nesil çalışanların kullanmaktan keyif aldığı tüketici cihazlarından ilham alan teknolojiler sunuyor. HP’nin 120.000 saatten fazla test  içeren Total Test sürecinden geçen cihazlar, bu yönleriyle işin zorlu şartlarına ve evde kullanıma uygun hale getirildi.

Pro serisi PC’lerin birinci sınıf güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri KOBİ’lere, kritik öneme sahip iş verileri ve cihazlarını koruma imkânı tanıyor. HP BIOSphere  sistem açılışı esnasında donanım yazılımına BIOS-seviyesi koruma sağlarken, HP Client Security  hassas verilerin güvenliği için çok faktörlü kimlik doğrulama ve sabit disk şifreleme sunuyor. Tüm yeni ürünler Windows 10  işletim sistemi ve ek güvenlik katmanlarıyla birlikte sunuluyor.

Pro serisi PC’ler içerisinde şu ürünler yer alıyor:

• HP ProBook 400 G3 serisi dizüstü bilgisayarlar: Mobil çalışma koşulları için sunulan ürünler ince, hafif ve dayanıklı tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar. 13”, 14”, 15” ve 17” diyagonal boyutlar, HP BIOSphere PM  ve opsiyonel parmak izi okuyucu da cihazların diğer özellikleri arasında. HP ProBook 440 G3, önceki nesle kıyasla yüzde 17’ye varan oranda daha ince ve yüzde 12’ye varan oranda daha hafif. Bu da sürekli hareket halinde olan çalışanlar için önemli bir avantaj doğuruyor. HP ProBook 400 serisi 6. nesil Intel® Core™ işlemciler ya da en yeni sürüm AMD 6. nesil A-sersi APU  özelliklerine sahip. Gravity Black hatlar, alüminyum ile güçlendirilmiş klavye yuvası ve sıvı dökülmelerine dirençli HP Premium klavye de diğer özellikler arasında yer alıyor. Dizüstü bilgisayarlar geniş çeşitlilikte, ayarlanabilir seçenekleriyle teknoloji deneyimini zenginleştiriyor. Bunların arasında opsiyonel FHD görüntüleyici , dokunmatik ve uzun ömürlü piller yer alıyor .
• HP ProOne 400 G2 AiO ve HP ProDesk 400 serisi en yüksek seviyede güç ve performans için 6. nesil Intel® Core™ işlemciler kullanıyor. Baştan aşağı yeniden tasarlanan yeni HP ProOne 400 G2 AiO KOBİ’lere alandan tasarruf, şık tasarım avantajlarını sunuyor. Ayrıca HP’nin ilk ticari AiO’lar için ilk siyah renkli kaplaması da bu ürünlerde yer alıyor.  Dahili kablo yönetimi ve yeni kurulum seçenekleri sayesinde kullanıcılar PC’lerini en iyi açıyla kullanabiliyorlar. 20” (50cm) diyagonal HP ProOne 400 Windows 10’da yer alan Cortana  gibi özelliklere uygun tasarlanmış bulunuyor. HP Gürültü Azaltma Yazılımı, entegre 1MP HD Webcam  ve opsiyonel köşeden köşeye 10 parmak kapasitif dokunmatik panel, birlikte çalışma şartlarını kolaylaştırıyor.
• HP ProDesk 400 serisi ultra küçük, küçük ya da mikro olmak üzere farklı biçim faktörlerinde tasarlanmış bulunuyor. Tüm boyutlar, uygun maliyet ve performans şartlarını karşılıyor. HP ProDesk 400 G2 Desktop Mini cihazı monte etmek, fiziksel olarak güvenceye almak ve kurmak için gerekli tüm şartlara sahip. Masaüstü bilgisayar alanın kısıtlı olduğu ortamlarda bir masanın altına ya da bir monitörün arkasına kolaylıkla sığabiliyor. Yeni standart seri port, VGA ve DisplayPort’un yanı sıra DDR4 RAM üretkenliği ve işlevselliği artırıyor. HP ProDesk 400 G3 Microtower platformu HP’nin KOBİ’lere yönelik en yüksek performanslı, genişletilebilirliği en yüksek ve en değerli masaüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor.

Yeni yazıcılar en hızlı yazma hızlarına sahip

Yeni HP LaserJet 400 serisi yazıcılar ve çok işlevli yazıcılar en hızlı ilk sayfa basımı, en hızlı çift taraflı baskı ve kendi sınıfının en düşük enerji tüketimi gibi özellikleriyle KOBİ’lerin iş süreçlerine ve üretkenliklerine önemli katkılar sağlayacak HP, yeni cihazlarıyla müşterilerine, cihazın açılışından kapanmasına kadar olan süreçte baskı ortamlarını güvence altına alma konusunda verdiği desteği sürdürüyor. Bunu da Pro serisine getirdiği dahili güvenlik özellikleriyle yapıyor. Bunların arasında PIN Baskı  özelliğiyle baskı işi saklama gibi avantajlar yer alıyor. Yeni yazıcılar her ay 4.000’e varan sayıda baskı alan, 3 ila 10 kişi arasında değişen çalışma grupları için ideal. Yazıcı modelleri şöyle:

• HP LaserJet Pro M402 serisi tek renkli yazıcı, sınıfının en küçük ve enerji açısından en verimli üyesi olmasıyla kompakt çalışma alanları için ideal bir ürün .
• HP Color LaserJet Pro M452 serisi bir önceki modele kıyasla %48’e varan oranda daha hızlı ilk sayfa baskısı gibi avantajlarıyla sınıfının en iyi renkli baskı performansını sunuyor .
• HP LaserJet Pro MFP M426 serisi üretkenlik odaklı tasarlanan bir MFP (çok işlevli yazıcı).  Hızlı, çift taraflı tarama ve belge iş akışları desteği, taramadan e-postaya, klasörleme, USB ve bulut becerileri cihazın ana özellikleri arasında. Bir önceki modele kıyasla %100’e varan oranda daha hızlı çift taraflı baskı sunmasıyla sınıfının en iyisi baskı performansını hak ediyor .
• HP Color LaserJet Pro MFP M477 serisi hızlı, çift taraflı tarama, belge iş akışları desteği, taramadan e-postaya, klasörleme, USB ve bulut becerileri özelliklerine sahip. Bir önceki modele kıyasla %140’a varan oranda daha hızlı çift taraflı baskı ve %46’ya varan oranda ilk sayfa baskısı sunan cihaz, sınıfının en iyi renkli baskı performansını sunuyor.
• HP Color LaserJet Pro MFP M274n Nisan 2015’te satışa sunulan ve 2015 reddot ödülü kazanan M277n’nin üçü bir arada versiyonu.  Baskı, kopyalama ve tarama gibi üç ana işlevi sunan HP Color LaserJet Pro MFP M274n, kendi sınıfının en küçük renkli lazer MFP’si olma özelliğini taşıyor ve geniş çeşitlilikteki üretkenlik ve iş akışı özellikleriyle çalışma ekiplerine önemli avantajlar kazandırıyor.

Çalışanlarına mobil üretkenlik sunmak isteyen müşteriler için, yeni 400 serisi yazıcılar çeşitli mobil baskı çözümlerini destekliyor. Bunların arasında “wireless direct”, NFC touch-to-print, HP JetAdvantage Private Print ile bulut tabanlı baskı yer alıyor.

HP, Orijinal HP Toner kartuşları alanındaki inovasyonlarını JetIntelligence ile daha da ileriye taşıyor. Hassas siyah tonerin eklenmesi ile birlikte müşterilerin tek renkli baskı ihtiyacı karşılanıyor. Hassas siyah toner, siyah-beyaz baskı için hassas toner yerleşimi sunarak kartuş başına sayfa verimini artırıyor.

HP, ayda 50’den az sayfa baskı ihtiyacı bulunan en küçük KOBİ’ler, mikro işletmeler ve ev ofisleri için Instant Ink etkin cihazlar için genişleme paketi duyurdu. Bunların arasında yeni HP OfficeJet 4650 All-in-One yazıcı da yer alıyor. HP’nin mürekkep değiştirme hizmeti sınırlı baskı ihtiyacı bulunan müşterilere uygun maliyetli, zahmetsiz mürekkep yönetimi imkânını tanıyor.

Fiyatlar ve ürüne erişim *
• HP ProBook 400 serisinin EMEA bölgesinde Ekim ayından itibaren 389 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP ProDesk 400  serisinin EMEA bölgesinde Kasım ayından itibaren 399 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. HP ProDesk 400 Small Form Factor’ın 2016 yılı başlarında, 389 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP ProOne 400 AiO’nun EMEA bölgesinde Kasım ayından itibaren 459 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP LaserJet Pro M402 serisinin Ekim ayında 280 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP Color LaserJet Pro M452 serisinin Ekim ayından itibaren 325 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP LaserJet Pro MFP M426 serisinin Ekim ayından itibaren 414 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP Color LaserJet Pro MFP M477 serisinin Ekim ayından itibaren 448 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
• HP Color LaserJet Pro MFP M274n’nin Ekim ayından itibaren 314 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>