Techinside Google News
Techinside Google News

HPE Alletra, veri yaşam döngüsü yönetimini dönüştürüyor

HPE Veri Depolama & Analitik Zirvesi’nde yeni veri depolama hizmetleri tanıtılıyor
- Advertisement -

HPE Veri Depolama & Analitik Zirvesi’nde yeni veri depolama hizmetleri tanıtılıyor

Yeni dosya, blok ve veri koruma hizmetleriyle genişletilen HPE Alletra portföyü, veri yaşam döngüsü yönetimini dönüştürüyor. HPE Alletra Storage MP üzerine inşa edilen yeni veri hizmetleri, sezgisel bulut deneyimi, yüksek performanslı ölçeklenebilir depolama ve HPE GreenLake aracılığıyla sağlanan hibrit veri korumasını birlikte sunuyor.

Hewlett Packard Enterprise, müşterilerinin veri silolarını ortadan kaldırmasına, maliyeti ve karmaşayı azaltmasına, performansı artırmasına yardımcı olmak üzere tasarladığı yeni dosya, blok, felaket koruma ve yedekten kurtarma odaklı veri hizmetlerini duyuruyor. Sunulan yeni hizmetler veri yoğun iş yükleri için kurumsal düzeyde ölçeklenebilir performans sunarken, genişletilmiş blok hizmetleri orta sınıf ekonomilerin kritik depolama ihtiyaçlarını karşılıyor.


Dünya’nın en güçlü süper bilgisayarı

HPE Türkiye, Doğu-Güney Avrupa, Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü Güngör Kaymak ile HPE’nin yeni nesil depolama hizmetlerini ve Dünya’nın en güçlü süper bilgisayarı Frontier’i konuştuk.

Esnek mimarinin avantajı

Yeni dosya ve blok teklifleri, HPE Alletra Storage MP aracılığıyla esnek mimariden yararlanıyor. Böylece müşteriler hibrit buluttaki tüm veri türlerini tek bir birleşik platform üzerinden depolayabiliyor, yönetebiliyor ve koruma altına alabiliyor. Sunulan yeni veri hizmetleri, müşterilerin veri yaşam döngüsü yönetimini dönüştürmesini ve içgörü çağında gelişimi sürdürmesini sağlayan sezgisel bir bulut deneyimi sunuyor.

Müşterilerin verilerini yönetirken benzersiz zorluklarla karşılaştıklarına değinen HPE Storage Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Tom Black, “Verilerin hacmindeki ve karmaşasındaki hızlı artış, kuruluşları tüm bunları silo depolama çözümlerinin maliyetli bir kombinasyonuyla yönetmeye zorladı. Yeni HPE GreenLake veri hizmetleri ve genişletilmiş HPE Alletra inovasyonları, birden fazla veri türünü, depolama protokolünü ve iş yükünü yönetmeyi daha kolay ve ekonomik hale getirerek müşterilerin inovasyonu hızlandırmaya ve iş sonuçlarını artırmaya odaklanmasını sağlıyor” diyor.

HPE Türkiye, Doğu-Güney Avrupa, Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü Güngör Kaymak ise “HPE olarak varolma amacımız insanların yaşam ve çalışma şekillerini iyileştirmek. Teknolojinin en önemli potansiyelini iyilik için bir güç olarak kullanılmasında görüyoruz. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz teknolojiler bugüne kadar çözemediğimiz karmaşıklıktaki problemlere cevap bulmak, evrenin sırlarını deşifre edebilmek, pandemide hızlı ilaç geliştirebilmek, daha doğru hava tahminleri yapabilmek gibi birçok önemli araştırmada kullanılıyor.

Sürdürülebilirliğin dünyamızın geleceği için en önemli konuların başında geldiğinin bilinciyle, geliştirdiğimiz ürünlerde ve müşterilerimize sunduğumuz sahip olma modellerinde sürdürülebilirliği en ön plana koyuyoruz. HPE GreenLake’in zenginleşen bu yeni çözümüyle dijital dönüşüm çabalarını bu çerçevede ele alıp müşterilerimize kolay erişilebilir, esnek, ekonomik ve sürdürülebilir hibrit bulut deneyimi sunuyoruz. Ayrıca Türkiye ve çevre ülkelerde genişleyen iş potansiyelleri yapımızda da bazı yenilikleri beraberinde getiriyor” diyor.

Küresel veri hacmi 2026 yılına kadar iki katına çıkacak

Günümüzde her büyüklükteki işletme, veri yönetimine dair maliyetleri ve karmaşayı azaltırken daha iyi sonuçlar elde etmek için elindeki verilerden yararlanmaya odaklanıyor. Bunun yanında üretilen küresel veri hacminin 2026 yılına kadar iki katına çıkması bekleniyor. Bu durum kuruluşları her biri farklı destek ve yönetim sistemleri gerektiren kaotik bir dizi iş yükü ve veri protokolüyle karşı karşıya bırakırken, işleri sürdürmek için gerekli olan verileri yedeklemek, korumak ve kurtarmak zorlu bir mücadeleye dönüşüyor.

HPE, kuruluşların veri yaşam döngüsü zorluklarının üstesinden gelmesine yardımcı olmak için blok veya dosya depoları için yapılandırılabilen yeni, modüler bir depolama çözümü sunuyor. HPE Alletra Storage MP, aynı donanım üzerinde performans ve kapasite için bağımsız olarak ölçeklenebilen birden fazla depolama protokolüyle ayrıştırılmış altyapıları destekliyor. Müşteriler, iş yükü ve depolama protokolünden bağımsız olarak veri ve depolama hizmetlerini yaygınlaştırmak, yönetmek ve düzenlemek için tek bir birleşik bulut platformundan yararlanıyor. HPE Alletra Storage MP’nin esnekliği, günümüz için daha uygun maliyetle performans ve geleceğe yönelik aynı donanım üzerinde altyapıyı uygun maliyetle şekilde ölçeklendirme olanağı sağlıyor. Böylece yatırımların korunmasına yardımcı oluyor. Ayrıca AIOps tarafından desteklenen sezgisel bulut deneyimi, ek uzmanlığa ihtiyaç duymadan depolama provizyonuna ve yönetimine imkân tanıyor.

HPE Alletra, veri yaşam döngüsü yönetimini dönüştürüyor.

HPE GreenLake Dosya Depolama Pazarına Giriyor, Blok Depolamayı Genişletiyor

HPE Alletra Storage MP’nin esnek mimarisinden faydalanan yeni HPE dosya ve blok depolama teklifleri, HPE GreenLake aracılığıyla sunuluyor. Dosya ve blok veri hizmetlerini tek bir birleşik platformdan düzenleme ve yönetme yeteneği, müşterilerin inovasyonu ortaya çıkarmak ve rekabet avantajı elde etmek için verilerin gücünden yararlanmasına olanak tanıyor.

HPE GreenLake for File Storage, ölçeklenebilir yapısı ve saniyede yüzlerce gigabayta ulaşan iş hacmiyle kurum genelindeki veri yoğun iş yüklerinin işlenmesini hızlandırıyor. Yeni dosya depolama hizmeti, HPE GreenLake bulut deneyimini ve VAST Data yazılımını bir araya getirerek exabyte ölçeği için tasarlanmış son derece esnek dosya hizmeti sunuyor.

HPE GreenLake for Block Storage, iş kritik depolamanın kullanılabilirliği, performansını ve ölçeklenebilirliğini uygun maliyetlerle sunuyor. Yeni HPE GreenLake for Block Storage, sektörün yüzde 100 veri kullanılabilirliği garantisine sahip ilk ayrıştırılmış, ölçeklenebilir blok depolaması olmasıyla öne çıkıyor. HPE GreenLake for Block Storage, müşterilerin görev açısından kritik uygulamalar ve karma iş yükleri için SLA’ları karşılamalarına yardımcı olmak üzere tasarlanan, her zaman mevcut ve hızlı mimari eşliğinde yüksek performansı daha iyi fiyata sunuyor. Müşteriler, HPE GreenLake for Block Storage abonelik hizmetleriyle HPE Alletra Storage MP’yi alabiliyorlar.

Sorunsuz, Entegre Hibrit Bulut Veri Koruması

HPE GreenLake felaket kurtarma ile yedekleme ve kurtarmaya yönelik birleşik bir yaklaşımı destekliyor. HPE GreenLake for Disaster Recovery, HPE’nin esnek faturalandırmaya sahip küresel, ölçeklenebilir SaaS platformunda sürekli veri koruması yoluyla veri kaybını ve kesinti süresini azaltıyor. Zerto teknolojisiyle oluşturulan HPE GreenLake for Disaster Recovery, birden fazla sanal makineye yayılan süreci birleştirilmiş, otomasyona dayalı ve düzenlenmiş deneyim eşliğinde sunarak herhangi bir kesinti halinde hızlı, esnek kurtarma olanağı sağlıyor.

HPE GreenLake for Backup and Recovery, özel ve genel bulut iş yüklerinde birleşik yönetim ve tek bir veri kataloğuyla şirket içi ve bulut iş yüklerini zahmetsizce ve verimli bir şekilde koruma altına alıyor. Ayrıca yüzde 100 SaaS çözümü aracılığıyla politika tabanlı düzenleme, üstün depolama verimliliği ve tüketime bağlı faturalandırma olanağı sağlıyor.

HPE Pointnext Hizmetleri, kuruluşların veri öncelikli modernizasyon stratejilerini geliştirmek için dünya standartlarında müşteri deneyimi sunuyor. Bu, veri hizmetlerini ve stratejisini tasarlamak, yaygınlaştırmak ve yönetmek için gereken hizmetleri ve en üst seviyede bürokratik olmayan, işbirlikçi teknoloji destek modelini kapsıyor.

HPE Veri Depolama & Analitik Zirvesi’nin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir