HPE OneSphere’u duyurdu

0

hpe

HPE yeni çoklu bulut yönetimi ile işletmelerin bulut organizasyonlarını kolaylaştırmasını hedefliyor. HPE OneSphere ile işletmeler için çoklu ve uyumlu bir bulut hizmeti sağlayacak.

HPE OneSphere neler sunuyor?

Çoklu bulut yönetim hizmeti OneSphere’un duyurusu yapıldı. HPE OneSphere olarak adlandırılan bu yönetim, kurum içi özel bulutlarda bir araya getirerek yazılım tanımlı altyapı sağlıyor. Yönetim, aynı zamanda BT yöneticileri, geliştiricileri ve işletme yöneticileri de dahil olmak üzere bir organizasyon içinde ortak çalışmak üzere tasarlandı.

Yazılım Tanımlı ve Bulut Grubu’ndan sorumlu Ric Lewis: ” OneSphere BT alanında, iş dünyasının ve geliştiricilerin birlikte daha hızlı çalışmasına izin veriyor” dedi. Moor Insights & Strategy’nin kıdemli bir analisti olan Rhett Dillingham ise işletmelerin çeşitli nedenlerle özel altyapıya yatırım yapmaya devam etmesine rağmen, çapraz bulut platformlarının stratejik bulut uyumluluğunu azalttığını belirtti. Bu karma bulut yapısı da işletmelerin önündeki en büyük problem olarak karşımıza çıkıyor.

Bu zorluğu çözmek için şirket, OneSphere’u, açık bir yaklaşımla, herhangi bir genel bulut sağlayıcısı ile kullanılmak üzere tasarladı. Başlangıçta Amazon Web Services ile çalışan platform, yakında Microsoft Azure ve Google Bulut Platformu ile de uyumlu olacak. Ayrıca OneSphere’i daha da genişletmek için 600’den fazla şirketten oluşan bir koalisyon olan Cloud28 ortaklarıyla çalışılacak. Kurum içi olarak VMware ve Kubernetes’ten başlayarak bir dizi platform desteklenecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>