HPE yeni yapay zeka platformunu duyurdu

Hewlett Packard Enterprise (HPE) kurumların yapay zekayı ürün ve hizmetlerine adapte etmelerini kolaylaştıracak, özellikle de derin öğrenme olarak bilinen yapay zeka rutinlerine odaklanmış yeni platform ve servislerini duyurdu. 

İnsan beyninden esinlenen derin öğrenme, genellikle görüntü ve yüz tanıma, görüntü sınıflandırma ve ses tanıma gibi zorlu görevlerde kullanılıyor. Derin öğrenimden faydalanmak isteyen işletmeler, ses, görüntü, video, metin ve sensör verilerindeki desenleri tanımak için büyük miktarda veriyi yönetebilen öğrenme modelleri oluşturmak ve eğitmek için yüksek performanslı bir hesaplama altyapısına ihtiyaç duyuyor.

HPE kaynaklarını şirketlere açacak

Ancak birçok kurum, çok fazla uzmanlık ve geniş kaynaklara sahip olmayı gerektiren bu yapay zeka rutinlerine sahip olma imkanından yoksun. Bu tür bir yapa zeka yeteneğine sahip olabilmek için sofistike ve özel donanım ve yazılım altyapısı; ve AI sistemlerini ölçeklendirmek için farklı donanım ve yazılımların asimile edilmesini mümkün kılan entegrasyon yetenekleri gerekiyor.

Müşterilerin bu zorlukların üstesinden gelip AI potansiyelini anlamalarına yardımcı olmak için HPE aşağıdaki teklifleri sunmaya başladı:

AI için HPE Hızlı Yazılım Kurulumu: HPE, yüksek performanslı bilgi işlem ve derin öğrenme uygulamaları için tasarlanmış, entegre bir donanım ve yazılım çözümü. Bright Computing ile işbirliği içinde HPE Apollo 6500 sistemine dayanan bu çözüm, derin öğrenme için optimize edilmiş önceden yapılandırılmış derin öğrenme yazılımı çerçeveleri, kitaplıkları, otomatik yazılım güncellemeleri ve küme yönetimi ve NVIDIA® Tesla V100 GPU’larını destekliyor.

HPE Derin Öğrenme Cookbook: Hewlett Packard Laboratuarlarında AI Araştırma ekibi tarafından inşa edilen derin öğrenme yemek kitabı farklı derin öğrenme görevleri için en iyi donanım ve yazılım ortamı seçiminde müşterilerine rehberlik ediyor. Bu araçlar işletmelerin çeşitli donanım platformlarında performansını tahmin etmeye yardımcı olur, en popüler derin öğrenme çerçevelerini belirler ve ideal donanım ve yazılım seçimini kurumun ihtiyaçlarına uygun olarak tespit eder. Deep Learning Cookbook, performansı doğrulamak ve önceden satın alınan donanım ve yazılım yığınlarının yapılandırmasını ayarlamak için kullanılabilir. 

HPE AI İnovasyon Merkezi: Uzun vadeli araştırma projeleri için tasarlanan yenilik merkezi, yapay zeka araştırmaları için HPE araştırmacılarının üniversiteler ve şirketler arasındaki araştırma işbirliği için bir platform görevi görecek. Houston, Palo Alto ve Grenoble’da bulunan merkezler akademi ve işletmeler için araştırmacılara girişimlerini devam ettirecek altyapı ve araçlara erişim olanağı sağlayacak.

Gelişmiş HPE Mükemmellik Merkezi (CoE): HPE CoE, derin öğrenme uygulamalarını hızlandırmak ve derin öğrenme dağıtımlarından daha iyi ROI elde etmek isteyen BT departmanlarına ve veri bilimcilerine yardımcı olmak üzere seçkin müşterilere en yeni teknoloji ve uzmanlık hizmerini ulaştıracak. Buna, HPE sistemleri üzerinde yer alacak en yeni NVIDIA GPU’lar da dahil olacak. Mevcut CoE, Houston da dahil olmak üzere beş bölgeye yayılıyor; Palo Alto; Tokyo; Bangalore, Hindistan; ve Grenoble, Fransa.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz