HP’nin eski CEO’su başkanlık yarışında

1

Hewlett-Packard’ın eski CEO’su Carly Fiorina, yaptığı açıklama ile birlikte 2016 Başkanlık seçimi yarışına dahil olduğunu müjdeledi. Fiorina, duyuruyu ABC kanalındaki Good Morning Amerika programında ve Twitter hesabında gerçekleştirdi.

Fiorina’nın Beyaz Saray yarışındaki tek kadın Cumhuriyetçi olacağı öngörülürken, eski CEO seçim kampanyasına ait web sitesini de aktif hale getirdi.

Adaylık sonrası eski CEO’nun süreçte zorlu bir yola girdiği düşünülüyor. Zira Carly Fiorina, HP ile çalışırken pek de olumlu olmayan eleştiriler ile karşılaşmıştı. Öte yandan ünlü isim, 2010 yılındaki Senatörlük yarışında da kaybeden isimlerden biriydi. Yarış döneminde Senatör Barbara Boxer, Fiorina’a sert bir şekilde saldırmış ve kariyerindeki başarısızlıkları öne çıkartmıştı.

Tam ismi “Cara Carleton Sneed “Carly” Fiorina” olan eski CEO, yeni Başkan adayı 1954 doğumlu. Kampanya sitesinde HP’deki görevine ve yaptıklarına da bolca yer veren Fiorina, Stanford Üniversitesi’nin Ortaçağ Tarihi ve Felsefe bölümlerinden mezun.

Yorumlar

  1. Destekliyorum.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>