HSBC bir süre çalışmayacak!

0

HSBC Türkiye, kullanıcılarına daha etkin bir hizmet sunmak için tüm bankacılık sistemlerini yeniliyor. Banka, bu yenileme çalışmasını, 20 Nisan Cuma günü 20:00 itibarıyla başlatmayı ve 22 Nisan Pazar gün sonuna kadar tamamlamayı planlıyor. Bu tarihler arasında HSBC sistemlerine erişim mümkün olmayacak.

Hangi HSBC hizmetlerine ulaşılamayacak?

Yenileme sürecinde verilemeceyecek hizmetler:

İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, Telefon Bankacılığı, ATM ve şubeler hizmet veremeyecek.

HSBC Kredi Kartları ise bu süreçte kullanıma açık olacaktır. Kredi kartınız ile alışverişlerinize devam edebilir, acil nakit ihtiyacınız olması durumunda diğer tüm banka ATM´lerinden limitiniz dahilinde nakit avans çekebilir ve QNB Finansbank ATM´lerinden kredi kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Geçiş süreci süresince güncel durum ve her türlü anlık bilgiye web sitesi ve HSBC sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Sistem yenilendikten sonra;

Bankaya bağlı hesap numaralarınız değişecekken, IBAN bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Eski hesap numaralarınıza gelen bakiyeler yıl sonuna kadar otomatik olarak yeni hesap numaralarınıza aktarılacak.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>