HSBC kripto para sektörünü destekliyor mu?

0

HSBC kripto para

HSBC kripto para sektörüne yönelik tutumunu belirten bir açıklama yaptı. Bankalar arasında kripto para sektörüne destek verme veya karşı çıkma konusunda belirsizlik devam ediyor.

HSBC kripto para sektöründe karşı ‘temkinli’

Kripto sektörünün altında yatan blockchain teknolojisi, birçok sektörde iş süreçlerinin hızlanmasını ve şeffaf hale gelmesini sağlıyor. Verimlilik ve güvenliği artıran bu teknoloji, bankalar dahil birçok kuruluşun ilgi odağı haline gelmiş durumda. Ancak kripto para sektörüne yönelik tutumda ise bir ayrılık yaşanıyor. Bazı bankalar kripto para sektörünü desteklerken, bazıları ise bu dönüşümün karşısında duruyor. Dev bankacılık kuruluşu olan HSBC ise şu an kripto para sektörüne temkinli bir şekilde yaklaştıklarını duyurdu.

HSBC’nin üst düzey yetkililerinden olan Josh Bottomley, Forbes’e yaptığı açıklamada HSBC’nin şu anda kripto para yatırımı yapmasının söz konusu olmadığını söyledi. Ancak bu durumun ileride değişebileceğini söyleyerek, bu konuda açık kapı bırakmış oldu.

Bottomley, çok hızlı değer değişime yaşayan varlıklara müşterilerinin yatırım yapmaktan çekindiğini söyledi. Ayrıca kendisinin de herhangi bir kripto para ticareti veya madencilik faaliyetinde bulunmadığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>