HSBC kripto paralar için temkinli

0

HSBC kripto para

HSBC kripto para sektörü için temkinli bir yaklaşık gösterdi. Geleceğe yönelik bu yönde planlamalarının olmadığını vurguladı.

HSBC kripto parlar için plan yapmadıklarını açıkladı

HSBC’nin CEO’su Noel Quinn, HSBC’nin kripto para birimi alım satım masası kurma veya dijital paraları müşterilere yatırım olarak sunma gibi bir planı olmadığını söyledi. Çok değişken ve şeffaf olmaması nedeni ile böyle bir düşüncelerinin olmadığını vurguladı.

Avrupa’nın en büyük bankasının kripto para birimleri konusundaki duruşu, Çin’in madencilik ve kullanım konusunda yaptırımları, Musk’ın desteğini geri çekmesi Bitcoin’i bir hayli olumsuz etkiledi. Son günlerde Bitcoin, rekor seviyelerinden yaklaşık yüzde 50 oranında düşüş yaşadı.

Quinn, “Dalgalanma göz önüne alındığında, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e girmiyoruz. Eğer müşterilerimiz orada olmak istiyorlarsa, olabilirler. Ancak onu servet yönetimi işimiz için bir varlık sınıfı olarak tanıtmıyoruz” dedi.

Bitcoin, 14 Nisan’daki yılın en yüksek seviyesi olan 64.895 dolardan sadece 40 günde yaklaşı yüzde% 50 düşüşle 36.387 dolardan işlem gördü. Bununla birlikte Quinn, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin de dahil olmak üzere birçok ülkenin üzerinde çalıştığı merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’ler) inandığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>