HSBC MENAT bölgesine yeni CEO

0

Martin Tricaud, HSBC’nin aralarında Türkiye’nin de bulunduğu MENAT (Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türkiye) bölgesinin yeni CEO’su oldu. 2017’den bu yana HSBC Avustralya CEO’su olarak görev yapan Martin Tricaud, 1 Haziran’da yeni görevine başlayacak. HSBC MENAT Bölgesi’nin önceki CEO’su Georges Elhedery ise kısa bir süre önce HSBC Grubu Küresel Piyasalar Başkanı olarak göreve başlamıştı.

Tricaud 30 yıllık bankacı

Kariyerine 1989 yılında Credit Commercial de France’de başlayan Martin Tricaud, 2000 yılında HSBC Fransa’ya katıldı. HSBC Grubu bünyesinde çeşitli yönetim pozisyonlarında görev alan Tricaud, 2000-2001 yılları arasında HSBC Fransa’nın iştiraki olan Crédit International d’Egypte CEO’su, 2001-2004 yılları arasında ise HSBC Mısır Kıdemli Genel Müdürü olarak çalıştı. 2004-2008 yılları arasında Dubai’de Orta Doğu Bölgesi Kurumsal Bankacılık Başkanı görevini üstlendi. Londra’da Uluslararası Şirketler, Küresel Bankacılık ve Sermaye Piyasaları Küresel Başkanı olarak görev yapan Tricaud, HSBC Avustralya CEO’su olarak atanması öncesinde HSBC Kore CEO’su olarak görev yapıyordu.  Tricaud, aynı zamanda HSBC Bank Middle East Limited Başkan Vekilliği görevini de yürütecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>