HTC 10 milyon dolarlık VR fonu başlattı

0

HTC, dünyada sürdürülebilir kalkınmayı sağlayacak içerik ve teknolojiler için 10 milyon dolarlık fonu başlattığını duyurdu.

Tayvan merkezli HTC tarafından geliştirilen VR for Impact programı oldukça ilgi çekti. İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumu’nda da tanıtılan bu teknoloji, gelecekte üstelik çok daha ön plana çıkabilecek kapasitede. Digi-Capital tarafından yapılan açıklamalarda VR sektörünün 2021 yılına kadar 25 milyar dolarlık bir Pazar oluşturacağı ifade edilirken, bu alana yapılan yatırımlar ve elde edilen gelişmeler de markaların gelecekte bu pazardan daha fazla pay almasını sağlayacak.

Fon ayrıca Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için de destekleyici ve teşvik edici olacak.  Birleşmiş Milletler tarafından uzun zamandan beri çalışmaların sürdürüldüğü Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nde temel amaç şöyle;

  • Yoksulluğu sona erdirmek
  • Gezegeni korumak
  • Herkesin barış ve refah içinde olmasını sağlamak

HTC, yeni fonu ile birlikte bu konuda katkı sağlayacak. Üstelik VR ile! Sanal gerçekliğin dünyayı öğrenmemize, anlamamıza ve dönüştürmemize yardımcı olma potansiyeli sınırsız. Bu bakımdan VR, HTC projesinde farkındalık yaratmak ve insanlığın en büyük zorluklarını çözme noktasında yardımcı olmak temel amaç olacak.

HTC Fonu İçin Başvurular Başladı

Proje kapsamında fondan yararlanm

ak isteyen kişi ve gruplar HTC web sitesinde gerekli müracaatı yapabilecek. Projenin ilk bölümü 22 Nisan itibari ile tamamlanacak ve kazanan ilk proje ve fikirler de bu tarihte yapılacak özel etkinlik ile duyurulacak.

BM ve Dünya Gıda Programı tarafından sürdürülen projelere HTC’nin destek verecek olması, bu kurum ve kuruluşların da duruma olumlu yaklaşmasını sağlarken, HTC bu alanda yaratacağı farklılık ile marka olarak da adını daha fazla kişiye duyurma fırsatı elde edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>