HTC, akıllı bilekliği Grip’i tanıttı

0

HTC_GripHTC ilk yüksek performanslı, akıllı fitness takipçisi olan GPS özellikli HTC Grip’i, Barselona’da devam eden Dünya Mobil Kongresi’ndeki “Ütopyaya Yolculuk” etkinliğinde tanıttı.

Amerika’nın ünlü spor giyim ve aksesuar markası Under Armour’un sporcular ve fitness meraklıları için tasarladığı yeni sağlık ve fitness ağı UA Record üzerinde çalışacak olan Grip, sporcuların çeşitli spor ve kişisel hedefler belirlemelerine ve bu hedefleri yakalayıp aşmalarına imkân veriyor.

Android ve iOS cihazların yanı sıra kalp atış hızı monitörleri gibi Bluetooth özellikli aksesuarlar ile de uyumlu olan Grip, fonksiyonelliğini artırarak Under Armour Connected Fitness platformuna ek performans verileri sağlıyor.

En zorlu antrenman rejimlerini dahi rahat şekilde desteklemek üzere tasarlanan Grip’in kıvrımlı su geçirmez bandı, antrenmanlar sırasında cildinizi sıkıştırmadan veya kıyafetinize takılmadan bileğinize uyum sağlayabiliyor. Eğimli PMOLED ekran, hareket halindeyken zamanı, mesafeyi ve uyarıları okumayı da kolaylaştırıyor. İdeal şekilde oturmasını sağlamak için üç farklı boyutta temin edilebilen Grip, hem tarz hem de performans olarak en gelişmiş antrenman ekipman ve kıyafetlerini dahi tamamlıyor.

Kalp atışları, adımlar, performans ve uyku takip altında

Koşudan bisiklete ve spor salonunda geçirilen zamana kadar çeşitli egzersizleri takip ve kayıt edebilen Grip’in su geçirmez yapısı, cihazı spor salonundan duşa ve ötesine kadar her adımı takip etmek için uygun bir seçenek yapıyor. 100 mAh pili, entegre GPS açıkken beş saate kadar ömür sağlarken Grip’in tümü de UA Record ile gerçek zamanlı olarak senkronize olabilen güzergah, mesafe, tempo ve yakılan kalori bilgilerini doğru şekilde yakalamasına imkan veriyor. Aynı zamanda aralarında Under Armour A39’un da bulunduğu bir dizi harici kalp atış hızı monitörüne de bağlanabilmesi Grip’i kalp atış hızını takip etmek isteyen sporcular için ideal hale getiriyor. Günlük kullanım için, tek şarjda 2,5 güne kadar dayanan Grip, günlük faaliyetleri takip etmek için ideal.

Grip, bir Android veya iOS akıllı telefona bağlandığında sadece bileğinize bakarak gelen çağrı ve mesajları tek bir adımı atlamadan veya akışınızı engellemeden görmenize imkân veriyor. Net, 1,8 inçlik PMOLED ekran en son gerçek zamanlı istatistiklerinizi göstererek müzik çalma listenizi bileğinizden uzaktan kontrol etmenizin de kolay bir yolunu sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>