HTC CEO’su Yves Maitre istifa etti

0

HTC CEO’su Yves Maitre

Kişisel nedenleri öne süren HTC CEO’su Yves Maitre görevini bıraktı. Eski günlere dönmek için büyük çaba sarf eden HTC, bu kez yönetim değişikliğine gidecek.

HTC CEO’su Yves Maitre kişisel nedenlerle istifa etti

Bir dönem akıllı telefon piyasasının liderleri arasında yer alan Tayvan merkezli HTC, eski parlak günlerine dönmeye çalışıyor. Bunun için yönetim kadrosunda da önemli bir planlama yapan HTC, uzun vadeli planlama yapmaktaydı.

Şirketin CEO’su olarak görevini sürdüren Yves Maitre, kişisel nedenlerini öne sürerek görevinden ayrıldığını duyurdu. Uluslararası yolculuklara getirilen kısıtlama ve ailesinden uzakta geçen zaman nedeniyle Maitre’nin görevini bırakmasında etkili olduğu vurgulanıyor.

Görevde kaldığı süre boyunca Maitre, VR sektöründe büyümeye yönelik adımlar atmaktaydı. Ayrıca 5G özellikli U20 model telefonun da piyasaya sürülmesi, HTC’nin yenilikçi alanlarda önemli bir adım atmasını sağlamıştı.

HTC’nin başına geçen yeni isim ise yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Cher Wang oldu.

2020 ikinci çeyrek verilerine göre HTC, 62 milyon dolarlık zarar açıklamıştı. Bu da şirketin bir önceki döneme kıyasla 5 milyon dolar daha zarar ettiğini gösteriyor. Ayrıca HTC zorlu geçen ekonomik dönemden dolayı birçok çalışanıyla yollarını ayırmak durumunda kaldı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>