HTC kulaklık sektörünü hedefliyor

0

HTC kulaklık

Akıllı telefon sektöründen çekilen HTC kulaklık sektörünü hedef alıyor. HTC, tam kablosuz kulaklık sektörüne giriş yapacak.

HTC kulaklık sektörü için çalışmalar yapıyor

Bir dönem akıllı telefon sektöründe çok başarılı modeller sunan HTC, çerçevesiz ekran trendine uyum sağlayamamıştı. Bununla birlikte HTC, akıllı telefon sektöründen çekilmek zorunda kalmıştı.

Yenilikçi teknolojiler ve aksesuarlar için çalışmalarını sürdüren HTC, bu kez kulaklık sektörünü hedef alıyor. Özellikle AirPods ve FreeBuds gibi modellerle yoğun ilgi gören tam kablosuz kulaklık kategorisine HTC, U Ear isimli modeli ile giriş yapmaya hazırlanıyor.

Klasik bir tasarımda ve tamamen kablosuz olan HTC U Ear için sertifika başvurularına balandı. HTC U Ear, tıpkı diğer kablosuz kulaklıklarda olduğu gibi kılıf ile şarj olacak. Bu kılıf ise USB Tip-C ile şarj edilebilecek.

Paylaşılan görüntülerde HTC U Ear için yalnıza siyah renk görünüyor. Ancak kulaklığın başka renkleri olup olmayacağı konusunda henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Ayrıca şarj süresi ve gürültü engelleme gibi özellikler hakkında detaylar da bilinmiyor. HTC’nin, ilk tam kablosuz kulaklığını en geç bu yılın yaz aylarında duyurması planlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>