HTC satılıyor mu?

0

Akıllı telefon üreticisi HTC’nin VR birimini veya tüm şirketi satmak için görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

HTC, oyun sektörünün dev ismi Valve ile beraber sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive’ı geliştirmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Ancak sanal gerçeklik piyasasında işler beklendiği gibi gitmedi. Oyunların çalışması için çok yüksek donanımlı ayrı PC’lere ihtiyaç duyulması, VR gözlüklerine olan talebin düşük kalmasına neden olmuştu.

HTC şimdi ya VR birimini ya da tüm şirketi satarak sektörden çekilebilir. Şirketin telefon satışlarındaki düşüş de zor zamanlar geçirmesine neden oluyor.

HTC aynı zamanda ABD’deki büyük GSM operatörlerini de kaybetmiş durumda. Firmanın yeni telefonu HTC U11, ABD’de sadece bir operatör tarafından satılırken hiçbir operatör HTC’nin üst seviye telefonlarını satmayarak Çin’li firmanın ağır yara almasına neden oldu.

Çin’li telefon üreticisi, medyada yer alan bu haberler hakkında bir yorum yapmadı ancak haberler hakkında yalanlama da yayınlanmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>