Huawei, 2016’da da büyümeye devam etti

0

Huawei’nin açıkladığı 2016 yılı finansal denetim sonuçlarına göre telekomünikasyon birimi, kurumsal iş çözümleri ve tüketici iş grupları, yıllık bazda istikrarlı bir büyüme kaydetti.

Huawei yıllık geliri, 2015 yılına kıyasla yüzde 32‘lik bir artışla $75.1 milyar buldu. Net karlar yüzde 0.4 oranında bir artışla $5.3 milyar ulaştı. 2016 yılında geleceğe yatırımını sürdüren Huawei, Ar-Ge için yıllık $11 milyar tutarında harcama yaptı.

Huawei Dönüşümlü CEO’su Eric Xu ‘’Huawei 2016 yılında stratejik hedefine ulaştı ve istikrarlı bir büyüme elde etti. Müşterilerimize değer yaratmak ve sürdürülebilir bir büyüme için müşteri odaklı kalmayı sürdürecek ve endüstrinin bütününde sayısal dönüşümü destekleyeceğiz.’’ dedi.

139 milyon adet akıllı telefon sattı

Huawei Tüketici Grubu, gittikçe artan yenilikçi ürünleri ve küresel dünyada her geçen gün seçkin bir marka olarak yükselen bilinirliği sayesinde 2016 yılında 139 milyon adet akıllı telefon sattı ve yüzde 44’lük bir artışla $25.9 milyar yıllık gelir elde etti.

Huawei CFO’su Sabrina Meng ise ‘’ yüksek nakit rezervi, sağlam ve sürdürülebilir mali yapısı ve riske karşı yüksek esnekliğiyle Huawei 2016 yılında sağlıklı bir faaliyet dönemi geçirdi. 2017 yılında da istikrarlı büyümeyi sürdürebilmek için faaliyetlerimizin verimliliğini ve kalitesini artırmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

2016 Yıllık Raporundaki mali tablolar bağımsız olarak KPMG tarafından denetlenmektedir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>