Huawei 2018 ilk yarısında gelirlerini yükseltti

0

Huawei 2018

Huawei 2018 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk altı ayında şirket, gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 arttırarak 48 milyar dolara yükseltti. 2018 yılı ilk yarısındaki operasyonel kar marjı yüzde 14 olarak açıklandı.

Huawei’nin farklı iş birimleri, bu finansal başarının elde edilmesinde kritik rol oynuyor. Huawei Taşıyıcı Birimi, uçtan uca 5G çözümlerinde gücünü artırarak, bulut veri merkezlerinin yanı sıra LTE’nin de sürekli evirilmesini sağladı.

Huawei 2018 yılının ilk yarısında önemli hamleler yaptı

Huawei, sunduğu çevik dijital operasyonlar ve uçtan uca deneyim yönetimi çözümleri ile taşıyıcıların insanlar, evler ve kuruluşlar için daha iyi bir bağlantı deneyimi sunmasına yardımcı olurken, taşıyıcıların, video, nesnelerin interneti, ev içi geniş bant internet hizmeti, bulut ağ sinerjisi gibi alanlara yönelik hizmetler geliştirmelerini de sağlama amacında.

Huawei, bulut bilişim, nesnelerin interneti, yapay zeka ve büyük veri dahil olmak üzere gelişmiş BT alanlarında yenilik yapmaya devam ediyor. Şirketin veri merkezi, kurumsal kampüs, Intent-Driven Network (IDN) çözümü, flaş depolama, eLTE ve kurumsal iletişim çözümleri; kamu kurumları, enerji, ulaştırma, finans ve üretim gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılıyor.

Huawei dijital dönüşümü desteklemek için de etkin şekilde çalışıyor. Huawei; açık BT, OpenLab, eğitim ve hizmetler için platformlar kurarak, günden güne çok daha fazla ortaklığa imza atıyor, ortak inovasyon gerçekleştiriyor ve ortak müşteri hizmetleri etrafında bir ekosistem kuruyor.

Huawei P20 serisi, fotoğrafçılıktaki yenilikler ve yapay zeka teknolojisini kullanarak akıllı telefon fotoğrafçılığını bir adım ileriye taşıma amacıyla piyasaya sunuldu.

Bulut bilişim ve yapay zeka

Yapay zeka alanında Huawei Cloud, EI Intelligent Twins‘i hayata geçirdi ve belirli endüstriyel senaryolarda yapay zekanın pratik uygulamasını mümkün kılmak için derin öğrenme, görüntü arama ve EI akıllı video dahil bir dizi hizmeti sunduğunu duyurdu. Huawei Cloud, tüm hizmet ve düğümleri için Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı’na (PCI-DSS) uygunluğu doğrulayan PCI-DSS sertifikası aldı. Bu sayede, Huawei Çin’de bunu sunan ilk bulut hizmeti sağlayıcısı oldu. Huawei Cloud, Çin’deki Kamu Güvenliği Bakanlığı düzenlemelerine uygun olarak Seviye 4 Siber Güvenlik Koruması için gerekli tüm derecelendirme değerlendirmelerini de geçti. Huawei ayrıca, saniyede on milyonlarca veri paketini iletme performansını artıran bir bulut sunucusu olan C3ne‘yi piyasaya sürdü.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>