Huawei 5G baz istasyonu hedefini açıkladı

0

Huawei 5G baz istasyonu konusunda dünyanın önde gelen şirketi olmak için çalışıyor. Bunun için kısa vadede plan açıklandı.

Huawei 5G baz istasyonu hedefini paylaştı

ABD ile yaşanan teknoloji savaşında Huawei her ne kadar zor duruma düşse de yeni teknolojilerle ön planda olmaya devam ediyor. Huawei özellikle 5G konusunda dünyanın önde gelen şirketi olmayı hedefliyor.

Bu amaçla 5G baz istasyonları kuran Huawei, kısa vadede planını açıkladı. Şu anda kadar Çin’de 200 bin 5G baz istasyonu kuran şirket, yıl sonunda kadar bu sayıyı 800 bin yeni baz istasyonu kurmayı planladığını duyurdu.

Çinli operatörlerle ortak yürütülecek çalışma kapsamında bu baz istasyonları toplamda 340 farklı şehirde kurulacak.

Huawei, 5G konusunda yaptığı çalışmalarla öncü şirket olmaya devam ediyor. Hatta ABD yönetimi bile bu konuda esneme yapmıştı. ABD’deki şirketlerin 5G konusunda Huawei ile görüşmesine izin verilmişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>