Huawei 5G güvenlik sertifikası aldı

0

Huawei 5G güvenlik sertifikası

Huawei 5G güvenlik sertifikası ile bu alanda bir ilke imza attı. CC EAL4+ güvenlik sertifikasını alan ilk şirket Huawei oldu.

Huawei 5G güvenlik sertifikası ile tescillendi

Günümüzde birçok şirket 5G konusunda hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ederken, güvenlik konusunda da geliştirmeler yapılıyor. Huawei, hem 5G hem de 5G güvenliği konusunda önemli adımlar attı.

5G konusunda Huawei, dünyanın ilk CC EAL4+ güvenlik sertifikasını alan şirket oldu. Böylelike Huawei’nin 5G konusunda yaptığı çalımşalar, güvenlik yönünden de tescillendi. Huawei 5900 serisi 5G gNodeB yazılımının, uluslararası düzeyde güvenlik sertifikası almasının, şirketin yapacağı çalışmalarda büyük bir kolaylık sağlayacak diyebiliriz.

Bununla birlikte Huawei, 1 ila 7 aralığında değişen güvenlik sertifikası seviyelerinden 4.’sünü almayı başarmış oldu. Hauwein’in sertfikayı almasının Trump yönetiminin duyduğu güven konusunda nasıl bir değişikliğe olacağı şimdiden merak ediliyor. Ancak

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>