Huawei 5G kullanımını Çin’de genişletiyor

0

Huawei 5G

Huawei, dünyanın en büyük ticari MetaAAU ağını oluşturmak için iletişim grubu China Unicom Beijing ile ortaklık kurdu. Huawei’nin enerji tüketimini azaltırken bağlantıyı artıran 5G anten dizisi (AA) hizmetinin en son yinelemesi oldu.

MetaAAU’lar, Huawei’nin 5G AAU’sunun üçüncü nesil olup, önceki yinelemelere kıyasla dizi ölçeğini iki katına çıkarabilir ve yüksek hızlı ve kararlı 5G bağlantısı vaat ediyor. Unicom Beijing, bu birimleri kullanarak küçük kasabalar ve kırsal alanlar için 2022 5G inşaat hedeflerine ulaştı ve bu tipik olarak bağlantısız ceplere bağlantı çözümleri getirdi.

İş birliği, MetaAAU’ların Pekin’in eteklerinde 1.000’den fazla kırsal ağ sitesinde konuşlandırıldığını gördü ve bunun sonucunda alan başına trafikte yüzde 38 artış ve site başına enerji tüketiminde yüzde 5 azalma sağlandı.

Proje aynı zamanda Huawei ve China Unicom’un Çin’deki kırsal alanlarda ağ bağlantısını desteklemek ve hızlandırmak, mevcut kentsel-kırsal dijital altyapı ayrımını kapatmak ve Pekin’i “küresel bir küresel hale getirmek” için bir girişim olan “5G Capital” inovasyon projesinde bir ileri adımı işaret ediyor.

5G ağlarının kentsel alanların dışında giderek daha fazla erişilebilir hale gelmesiyle, “dijital kırsalların” inşası, kırsal ağ tutarsızlıklarına giderek daha çekici bir çözüm haline geldi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>