Huawei 5G teknolojisini paylaşacak

0

Huawei 5G teknolojisi

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, Huawei’nin izleyeceği strateji hakkında önemli açıklamalar yaptı. Huawei 5G teknolojisini ve kaynak kodlarını paylaşacak.

Huawei 5G teknolojisini bilgilendirme amacıyla paylaşacak

Günümüzde teknoloji şirketleri açık kaynak sistemini destekleyen bir strateji izliyor. Huawei de sahip olduğu teknik altyapıyı paylaşarak bu sisteme katkıda bulunmak istiyor.

Huawei CEO’su Ren Zhengfei’nin yaptığı açıklamaya göre Huawei açık kaynağı destekleyecek. Bunun için Zhengfei 5G teknolojisini, kaynak kodlarını, donanım altyapılarını açık kaynak bir şekilde paylaşacak. Tüm dünyada 5G’ye ihtiyaç olduğunu belirten Zhengfei, yeni bir sayfa açmaya hazır olduklarını belirtti.

Huawei’nin 5G teknolojisi, daha önce İngiltere ve Avustralya gibi birçok ülkede yasaklanmıştı. Zaten ABD ile zor günlerden geçen Huawei, artık küresel inovasyon için adım atacak. Böylelikle Huawei, Huawei’ye uygulanan sıkı politikalar da azalabilir.

Zhegfei’ye göre insanlık ilerlemeye devam ettikçe, şirketler artık bireysel bir şekilde küreselleşemeyecek. Bu nedenle uyumlu bir şekilde çaba gösterilmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>