Huawei ABD ile görüşebilecek mi?

0

Huawei ABD

Yaptırım kararıyla birlikte Huawei zor günlerden geçiyor. Bu durumu sonlandırmak için Huawei ABD ile görüşmek istiyor.

Huawei ABD ile görüşme yapabilecek mi?

ABD hükümetinin Huawei’yi bilgileri çalma ve Çin hükümetiyle paylaşma suçlaması, şirketin zor günlerden geçmesine neden oluyor. Uygulanan yaptırımlar, Huawei’yi ticari olarak zor durumda bırakıyor.

Bununla birlikte ABD’de yönetim değişikliğini kendisi için fırsata çevirmek isteyen Huawei, yeni yönetimle görüşmek istiyor. Bu görüşmenin odağında ise ABD merkezli üretim ekipmanlarının Çin’e ulaştırılmasında kolaylık sağlanma isteği yer alıyor.

Huawei’nin üst düzey yöneticilerinden Tim Danks, ABD ile görüşme yapmak istediklerini ve bu görüşmenin Çin yönetiminden ayrı olacağını duyurdu. Kendilerinin Çin ile ABD arasında duruma dahil olmak istemediklerini söyledi. Önceliklerinin tedarik zinciri olduğunu söyleyen Danks, bu görüşmeyle birlikte sorunları net bir şekilde konuşmak istedikerinin belirtti.

ABD ile Huawei arasındaki bu gerginlik devam ederse, tedarik konusunda yüzde 60 düşüş yaşanabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>