Huawei AppGallery stratejisini değiştiriyor

0

Huawei AppGallery

Huawei AppGallery için uyguladığı komisyon stratejisinde değişikliğe gidiyor. Huawei, artık AppGallery’deki uygulamalar için komisyon almayacağını duyurdu.

Huawei AppGallery komisyon stratejisini değiştiriyor

Google ve Huawei arasında 2019 yılında başlayan teknoloji savaşı, Çin ile ABD arasındaki gerginliğe dönüşmüştü. Huawei, Google ile yaşadığı lisans sorunun ardından kendi işletim sistemi için çalışmalara başlamıştı.

AppGallery isimli uygulama mağazasıyla kullanıcılarına yeni bir alternatif sunmak için çalışan Huawei, bu alandaki stratejisini de değiştiriyor. Huawei AppGallery’deki uygulamalar için AppStore ve Play Store’dakinin aksine komisyon uygulamayacağını duyurdu. Böylelikle geliştiricilerin indirme başına elde edeceği gelirin, diğer uygulama marketlere kıyasla fazla olacağını söyleyebiliriz. Ancak AppGallery’nin Play Sotre’a göre kullanıcı sayısı daha az olduğu için elde edilen toplam gelir çok daha düşük olacak.

Huawei bu neden AppGallery’nin daha fazla kullanıcıya sahip olması için farklı stratejiler üzerinde çalışıyor. Özellikle Asya merkezli markalar olan Xiaomi ve Oppo’nun da AppGallery’i desteklemesi, Huawei’nin kısa dönemli ana planları arasında bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>