Huawei Apple’ın tahtını elinden alıyor

0

Çin’li elektronik üreticisi Huawei’nin artan telefon üretimi şirketi dünyanın ikinci büyük telefon üreticisi konumuna getirmek üzere. Böylece Apple’a ait olan ikinciliğin Huawei’ye geçme ihtimali yükselmiş bulunuyor.

Dünyanın en büyük telefon üreticisi, 2017 içinde 79 milyon telefon cihazı ile Samsung. İkinci ise iPhone’un üreticisi Apple. 2017’de toplam 41 milyon adet iPhone üreten Apple ayrıca telefonlarında büyük kar marjları kullandığı için, karlılık bakımından da birinci sırada bulunuyor. 

Öte yandan Çin’li elektronik üreticisi Huawei, son çeyrekte satışlarındaki %20 artış ile 38 milyon telefon cihazı üreterek, Apple’ın rakamlarına yaklaştı. Eğer sene sonuna kadar bu performansını devam ettirirse, Apple’ı geçmesi kaçınılmaz görünüyor. Bu da Apple’ın üçüncülüğe düşmesi anlamına geliyor.

Öte yandan, Çin’in diğer büyük telefon üreticilerinden Oppo ve Xiaomi de son çeyrekte telefon satışlarındaki %44 ve %52 artışla Huawei’yi izliyorlar. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>