Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu Ödül Töreni Ankara’da gerçekleştirildi

0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Huawei Türkiye, bilişim alanında yetenekli yazılımcıların gelişimine yönelik ortak bir projeye imza attı.

BTK işbirliği ile 26 Mayıs tarihinde başlayan “Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu” 25 Ağustos’ta Ankara’da düzenlenen ödül töreniyle son buldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li’nin katıldığı törende dereceye giren katılımcılar, harika ödülün sahibi oldu.

Dereceye girenler harika bilgisayarın sahibi oldu

Dereceye giren katılımcılardan Ahmet Yasir Akbal, Ömer Faruk Öztürk, Seyit Ahmet Öztürk, Hasan  Sarı ve Muhammed Mücahit Nas “Yapay Zeka” kategorisinde ilk beşe giren yetenekli yazılımcılar olurken; Cihan  Ürtekin, Muhammet Eren Taşdemir, Bilal Emir Günay, Kerem İnceçam ve Mustafa Kibar ise “Huawei Mobil Servisleri” kategorisinde ipi göğüsleyen maratoncular arasında yer aldı.

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu’na toplam 2.368 aday başvuruda bulunmuştu. Çeşitli üniversitelerin mühendislik ve fen fakültelerinden yarışmaya katılan adaylar, BTK Akademi eğitim portalı üzerinden, Huawei Mobil Servisleri kategorisinde 25 saat, Yapay Zeka kategorisinde ise 30 saatten fazla süren eğitimleri tamamladı.

İkinci aşamada Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilen Yetenek Mülakat Sistemi üzerinden yapılan yeterlik sınavını başarıyla geçen adaylar ise final etabına geçmeye hak kazandı. Finalistler, son etapta projelerini 48 saat içinde kodlamayı tamamlayarak, tanınan bir haftalık süre içinde jüri üyelerine sundu.

Her iki kategoride de dereceye giren 10 finalist, Huawei Matebook X bilgisayar ödülünün sahibi oldu. Dereceye giremeyen ancak maratonu tamamlayan finalistler ise Huawei Watch Fit akıllı saat kazandı. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>