Huawei Brezilya piyasasına dönüyor

0

Huawei Brezilya

Huawei Brezilya piyasısna geri dönmek için Positivo ile ortaklık kurdu. Çinli şirket Huawei Brezilya piyasasına 3 yıllık ayrılığın ardından yepyeni bir strateji ile dönüyor.

Huawei Brezilya için ortaklık kurdu

Huawei, Brezilya’nın tüketici elektroniği üreticisi Positivo ile yerel akıllı telefon pazarına dönüşü için bir ortaklık olduğunu açıkladı. 2013-2015 yıllarında Brezilya’da satışlarını sürdüren Huawei, beklediği talebi alamayınca 3 yıllık bir ara vermişti. Şirket, yeni pazarlama stratejisi ile Brezilya piyasasına tekrar giriyor.

Tahmini olarak Ağustos-Eylül aylarında telefonlar Brezilya’da satışa çıkacak ve Positivo ithalat, satış ve teknik destek süreci ile ilgilenecek.

Şirket yöneticilerinden Wei’nin verdiği bilgiye göre, Huawei’nin satış sonrasında uçtan uca iyi bir hizmete sahip olması ve müşteri odaklı hareket etmesi gerekiyor. Huawei tarafından hangi ürünlerin Brezilya’da satışa sunulacağı hakkında bilgi verilmedi. Ancak alt ve üst segment ürünlerinden karma bir ürün portföyünün çıkarılması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>