Huawei çalışanlarına ek ödeme yapacak!

0

Teknolojide ABD’ye olan bağımlılıktan kurtulmak için Huawei çalışanlarına ek ödeme yapacak. Toplamda 286milyon dolar tutarında ödül dağıtılacak.

Huawei çalışanlarına 286 milyon dolar!

Çin ile ABD arasında yaşanan teknoloji savaşı, en çok da Huawei’nin faaliyetlerini etkiledi. Teknoloji devi Huawei, yaşanan gerginliğin ardından geri adım atmayarak ABD’ye olan bağımlılığı bitirebileceğini duyurmuştu.

Huawei, teknolojide ABD’ye bağımlılığı ortadan kaldırmak için çalışanlarından ekstra yardım almayı planlıyor. Teknoloji devi yaptığı duyuruda, ABD ile rekabette öne geçirecek projelerde yer alan çalışanları için toplamda 286 milyon dolarlık ödül dağıtacağını duyurdu. Ayrıca İK departmanı tarafından, ABD ile rakabet için çalışan 190 bin Huawei çalışanına bu ay iki katı ödeme de yapıldı.

Huawei’nin böylelikle ABD ile rakbette tüm çalışanlarının desteğini almaya çalıştığını söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>