Huawei CEO’su ABD başkanı ile görüşmek istiyor

0

Huawei CEO’su ABD

ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar, şirket için büyük sorunlar oluşturuyor. Huawei CEO’su ABD başkanı ile görüşmek istediğini açıkladı.

Huawei CEO’su ABD başkanı ile görüşerek talepte bulunacak

Huawei’nin ABD ile yaşadığı sorun, Çin ile ABD arasında teknoloji savaşına dönüşmüş durumda. Bu nedenle irili ufaklı birçok teknoloji şirketi, ticaret kısıtlamalarından etkilendi.

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, bu konuda artık kararlı bir adım atacak. Zhegfei, ABD başkanı Joe Biden ile görüşmek istediğini açıkladı. Bu görüşmeyle Huawei’ye uygulanan baskıların azaltılmasına yönelik talebinin olacağını belirtti.

Şirketin Google servislerini kullanamaması, Huawei’yi farklı arayışlara yöneltmişti. Ancak kullanıcı tarafında bu baskılar, psikolojik olarak geri adım atmaya neden olabiliyor. Zhengfei, ABD’de yönetim değişikliğiyle birlikte 2 yıldır süren baskıların azaltılması için Joe Biden’la görüşecek.

Huawei CEO’su, Biden yönetiminin eşit bir politika izleyeceğini, ABD ekonomisinin kalkınmasına yönelik adımlar atacağını umduklarını açıkladı. ABD ile aralarındaki elektronik ticaretinin kaldığı yerden devam etmesini istediklerini de belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>