Huawei CEO’su Ken Hu: Tamamen bağlantılı ve akıllı bir dünya için yeniliklere açık olmalıyız

0

Huawei’nin, Çin’de her yıl gerçekleştirdiği Global Analist Zirvesi’nin 16’ıncısı, 16 Nisan’da Shenzhen’de başladı.

“Tamamen Bağlantılı, Akıllı Bir Dünya İnşa Etmek” mottosuyla başlayan Huawei Analist Zirvesi 2019 (HAS), 680’den fazla endüstri ve finansal analiz uzmanı, fikir liderleri, telekomünikasyon, internet ve finans sektörünün temsilcilerinin katılımıyla kapılarını açtı. Sürekli inovasyonla tamamen bağlantılı ve akıllı bir dünyanın inşası, bu önemli zirvenin temel gündemini oluşturuyor.

Huawei CEO’su Ken Hu, organizasyonun açılış konuşmasında şunları söyledi; “Akıllı dünya çağı, artık resmen başladı. Bilgi ve iletişim teknolojileri endüstrisi şimdiye dek görülmemiş gelişme fırsatlarıyla karşı karşıya. 5G, yaşamımıza beklenenden çok daha fazla yenilik getirecek. Tarihte ilk kez, 5G cihazlarının gelişimiyle 5G ağlarının gelişimi eş zamanlı olarak ilerliyor. Huawei’nin tahminlerine göre, 2025 yılında dünyada 2,8 milyar 5G kullanıcısı olacak. Huawei, bu çok sayıdaki kullanıcıyı desteklemek için basit, güçlü ve akıllı ağlar geliştirmeyi, müşterileri için de sürekli yeni değerler yaratmayı amaçlıyor.”

Huawei akademik araştırmalara her yıl 300 milyon dolar destek veriyor

Huawei Stratejik Araştırma Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı William Xu ise şunları söyledi; “Huawei İnovasyon 2.0″ dönemine adım attı. Bu dönem, tamamen vizyon odaklı teorik atılımlar ve temel olarak yeni icatlar ile ilgilidir. Kısa süre önce hayata geçirdiğimiz Stratejik Araştırma Enstitüsü, önümüzdeki beş yıl boyunca en güncel teknolojilere odaklanmış araştırmalarla ilgilenecek. Her yıl, temel bilim ve teknolojilerdeki akademik araştırmaları finanse etmek için 300 milyon dolar yatırım yapıyoruz ve teknolojik yenilikleri bu bilimsel araştırmalar ışığında ele alıyoruz. Huawei, teoriler ve temel teknolojiler özelindeki yenilikçiliği teşvik etmek ve bu kapsamda geniş bir yol açmak için, üniversiteler ve araştırma enstitüleriyle birlikte çalışacak. Huawei, bu doğrultuda sektöre beş alanda öncülük etmeyi taahhüt ediyor: Teknik mimariyi yeniden tanımlamak, ürün mimarisini yeniden tanımlamak, sektörün gelişme hızına liderlik etmek, yeni bir endüstri yönü belirlemek ve yeni bir endüstriyi geliştirmek.”

Huawei BT Stratejileri Yatırım Birimi Yönetimi Kurulu Başkanı David Wang ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bağlantılı bir dünyada, bilgi işlem ve bulutun gücü, akıllı dünyanın temel altyapısını oluşturacak. Yapay zeka da gösterdiği gelişimle bu yeni dünyaya güç sağlayacak. Gelecekte Moore kanununu yeniden tanımlayacağız ve dünyanın en iyi bağlantısını sağlamak için Shannon sınırına meydan okuyacağız. Bilişimin gücünü daha erişilebilir ve daha uygun hale getirmek için bilgi işlem mimarisini yeniden tanımlayacağız. Yapay zekayı yaygınlaştırmak içinse tüm senaryolarda bu yeni teknolojiye yönelik çözümler geliştireceğiz. Huawei, Ar-Ge’ye daha fazla yatırım yapacak ve uzun vadede liderliğini sürdürecektir. Sınırları zorlamaya devam edeceğiz ve sonuçta tüm ekosistemimizle birlikte, tamamen bağlantılı, akıllı bir dünya inşa edeceğiz.”

 

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>