Huawei CFO’su Meng Wanzhou tehdit edildi

0

Huawei CFO’su Meng Wanzhou

Huawei CFO’su Meng Wanzhou tehdit mektupları alıyor. Wanzhou, içinde mermi bulunan bir tehdit mektubu aldı.

Huawei CFO’su Meng Wanzhou tehlikede

Huawei’de CFO pozisyonunda görevine devam eden Meng Wanzhou, 2018 yılında çok karmaşık olayların içinde yer almıştı. Bu olaylar, Wanzhou’nun peşini bırakmayacak gibi görünüyor.

Wanzhou, 2018 yılında HSBC’yi Huawei’nin İran ile ilişkileri konusunda yanılttığı iddia edilmişti. Hatta bu olaylar nedeniyle ABD ile İran arasında gerginlik olmuş, ABD’nin talebiyle Wanzhou Kanada’da tutuklanmıştı. Kefaletle serbest kalan Wanzhou, ev hapsine alınmıştı. Ancak Wanzhou’nun başı halen dertte görünüyor.

Wanzhou’nun güvenliğinden sorumlu isim olan Maynard, Wanzhou’nın 2020 yılında birçok tehdit mektubu aldığını duyurdu. Ayrıca bazı mektupların içinde mermi bulunduğunu da belirtti.

Kefaret koşullarının hafifletilmesini isteyen Wanzhou, GPS özellikli bir bileklik takacak. 24 saat sağlanacak güvenlik karşılığında ödeme yapacak. Bununla birlikte Kanada Göçmenlik Ofisi, Wanzhou’nun ailesinin ülkeye giriş yapabilmesine de izin verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>