Huawei Çin’de yeni lisans aldı

0

Huawei yeni lisans

Huawei Çin’de yeni lisans alarak şirket dışından yatırımcı aramasının önünü açtı. ABD baskılarıyla savaşan şirket, yatırım yolları arıyor.

Huawei Çin’de yeni lisans ile yatırımların önüne açtı

Huawei Technologies, ABD baskısı karşısında silikon çip tedarikini desteklemeye çalışırken, Çin’de dış sermaye aramasına izin veren bir lisans aldı.

Huawei’nin ekipmanının Pekin tarafından casusluk için kullanılabileceğini iddia eden ABD, birçok denizaşırı çip tedarikini kesen ve kendi çipini oluşturmasını etkin bir şekilde yasaklayan şirkete yaptırımlar uyguladı.

Huawei tarafından Nisan 2019’da kurulan Habo Investments, resmi bir kayda göre 14 Ocak’ta Çin Varlık Yönetimi Derneği’ne özel fon yöneticisi olarak kaydoldu ve şirket dışından yatırımcı aramasını sağladı.

Yeni kaydedilen fon platformu henüz herhangi bir ürünü piyasaya sürmedi. Ancak, kamu kayıtlarına göre Habo, üç milyar yuan (472.29 milyon dolar) kayıtlı sermaye ile kuruluşundan bu yana Çinli teknoloji şirketlerinde hisse için en az 20 anlaşma yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>