Huawei dijital enerji merkezi yatırımı yapıyor

0

Huawei dijital enerji

Huawei dijital enerji merkezi için yeni bir genel merkez ve Ar-Ge merkezi inşa etmek için 4 milyar yuan (632.5 milyon dolar) harcayacak.

Huawei Digital Power, ana merkezinin bulunduğu Shenzhen metropolünün yerel yönetimiyle proje için bir anlaşma imzaladı. İmzanın, şehirdeki yeni inşaat projelerinin lansmanını işaretlemek için Shenzhen tarafından düzenlenen daha büyük bir etkinliğin parçası olduğu belirtildi.

Çin’in 2030’dan önce karbon emisyon zirvesine ulaşma ve 2060’tan önce “karbon nötr” olma hedefine atıfta bulunarak, Huawei’nin projesinin “çift karbonlu” tedarik zincirini teşvik etmeye elverişli olduğunu söyledi.

Huawei, portföyünü son yıllarda ABD ihracat kısıtlamalarından çok etkilenen telekomünikasyon ve akıllı telefon işletmelerinin ötesinde çeşitlendirmeye çalışıyor. Huawei Digital Power, geçtiğimiz Haziran ayında ana şirketin mevcut dönem başkanı Ken Hu adıyla tescil edildi. Şirketin web sitesine göre, akıllı veri merkezleri gibi çözümler sağlayarak ve telekom ve kule operatörlerinin “yeşil verimlilik” elde etmesine yardımcı olarak “büyük veri, trafik ve enerji tüketimi çağının zorluklarıyla” yüzleşmek için oluşturuldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>