Huawei elektrikli aracı için çalışmalarını sürdürüyor

0

Huawei elektrikli araç

Huawei elektrikli aracı için geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Aracın üretimiyle ilgili ise yeni gelişmeler bekleniyor.

Huawei elektrikli aracı için üretim ortağı bulacak

Elektrikli ve otonom araçlarla daha çok teknoloji sektörüyle ilişkili hale gelen otomotiv sektörü, yeni oyunculara ev sahipliği yapıyor. Huawei de otomotiv sektörüne giren şirketler arasında yer alıyor.

45 bin dolar değerinde olacağı belirtilen elektrikli araç için geliştirme çalışmalarına devam eden Huawei, daha çok teknoloji sağlayıcı olarak konumlanacak. Moder teknolojiler, yazılımlar ve donanımlarla aracı donatacak olan Huawei, üretim için ise bir ortak arayışında.

Huawei’nin önümüzdeki günlerde üretim planını netleştirmesi bekleniyor. ABD’nin ambargosunda yer alan teknoloji devinin, otomotiv üretiminde de benzer bir ambargo yaşayıp yaşamayacağı merak ediliyor. Şu anda Huawei’nin otomobiliyle ilgili sadece tahmini bir fiyat bilgisi paylaşılmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>