Huawei ile İngiltere 5G konusunda anlaşabilecek mi?

0

Huawei ile İngiltere

Huawei ile ABD arasında yaşanan gerginlik, Avrupa ülkelerine de sıçrıyor. Huawei ile İngiltere, 5G konusunda masaya oturacak gibi görünüyor.

Huawei ile İngiltere için karar süreci başladı

5G çalışmalarında dünyanın önde gelen şirketlerden biri olan Huawei, birçok ülkede 5G pazarında lider konumunda. Ancak ABD ile Huawei arasında 2019 yılından bu yana devam eden sorun, Huawei’yi oldukça zor bir durumda bırakıyor.

İngiltere’de ağ altyapısında kullanılan ekipmanların yüzde 30’undan fazlasına sahip olan Huawei, bu kez İngiltere ile sorun yaşıyor. 5G kitlerinin tedariki konusunda İngilitere ile görüşmelerini sürdüren Huawei, bu konuda geri adım atmak istemiyor. Ancak İngiltere’de büyük bir kitle, Huawei ekipmanlarının kullanılmaması konusunda ısrarcı davranıyor.

Ulusal Siber Güvenlik konusunda endişe duyan İngiltere, bu konuda emin olduktan sonra adım atmayı planlıyor. Muhafazakar parti destekçisi isimlerden Torileri, Huawei ekipmanlarının 2023’e kadar tamamen sökülmesini ve kullanılmamasını istiyor. Ancak mevcut hükümetin 2029’a kadar çalışmayı sürdürmek istediği de gelen iddialar arasında yer alıyor.

Huawei ve İngiltere arasında görüşmeler devam ederken, 5G alanında faaliyet gösteren birçok şirket de Huawei’den kalacak muhtemel boşluğu doldurmak için İngiltere piyasasına yöneliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>