Huawei insansız mağaza açtı

0

Huawei insansız mağaza

Huawei insansız mağaza konseptlerine bir yenisini ekledi. 7 gün 24 saat açık olan bu mağazada, sadece 3 robot kol ile hizmet veriliyor.

Huawei insansız mağaza, robotlarla çalışıyor

Perakende satışlarda artık insansız mağaza konseptleri yeni bir trend haline geldi. Örneğin Amazon, kasiyersiz mağazalarıyla müşterilerine kolay ödeme ve hızlı alım kolaylığı sağlıyor.

Buna benzer bir hamle de Huawei’den geldi. İnsansız mağaza konsepti geliştiren Huawei, bu mağazada 3 adet robot kol çalıştırmaya başladı.

Siparişlerin ekranlar üzerinden dijital ortamda verildiği mağazada, robot kollar ilgili ürünleri müşterilere teslim ediyor. Alışveriş sürecinde insan çalışanlara ihtiyaç duymayan mağaza, her gün 24 saat boyunca hizmet verebiliyor.

1 Ocak 2020’de hizmete başlayan mağazada, kurşun geçirmez camlarla hırsızlık gibi vakaların da önüne geçiliyor. Şu anda mağazada akıllı telefonlar, kulaklıklar ve akıllı saatler gibi küçük boyutlu ürünler satılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>