Huawei, IoT Cloud Service 2.0 servisini tanıttı!

0

Azure Stack

Huawei tarafından yayınlanan Global Industry Vision (GIV) 2025 raporuna göre, bağlantılı cihazların sayısı 2025 yılında 100 milyara ulaşacak. Sektör uygulamalarında birçok yüksek değerli bağlantı ortaya çıkacak. Her şeyin algısından ve ölçümünden elde edilen veriler, sektörel IoT’yi geliştirmek, endüstri verimliliğini artırmak ve sanayinin gelişimini desteklemek için her sektör tarafından tam performans ile kullanılacak.

IoT altyapısını oluşturmak için temel gereksinimler, bağlantıları genişletmek, bulut hizmetlerini geliştirmek ve AI yeteneklerini ilerletmek olarak özetleniyor. Huawei, her şeyin güvenilir bir şekilde birbirine bağlanmasını sağlamayı, bulut hizmetleriyle hızlı hizmet sunumu ve küresel ulaşılabilirlik için destek sağlamayı ve IoT uygulamalarından para kazanmak için endüstri ortakları için AI yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyor. Huawei bunu son 30 yılda geliştirdiği iletişim teknolojisi ile gerçekleştiriyor.

Her şeyin güvenilir bağlanabilirliğini sağlamak

Bağlantılar, IoT’nin temelidir. Güvenli bir temel oluşturmak için Huawei, sadece bağlantı sayısını genişletmeyi amaçlamakla kalmıyor, aynı zamanda tüm ağ boyunca sürekli kapsama, sorunsuz erişim, güvenlik ve güvenilirlik sağlayabilen yönetilebilir ve kontrol edilebilir bağlantıları da sağlıyor. Huawei NB-IoT, düşük güç tüketimi, geniş kapsama alanı ve büyük kapasitesi ile rakiplerinden ayrılıyor ve 5G’ye sorunsuz geçişi de destekliyor. Huawei, olgun ve açık bir ekosistem oluşturmak için çipleri, işletim sistemini, veri iletimini ve IoT platformunu kapsayan uçtan uca güvenlik çözümleri sunuyor. Halihazırda Huawei IoT platformuna bağlanan cihaz sayısı dünya genelinde 200 milyona ulaştı. Bunların arasında 90 milyon IoT cihaz Çin Telekom’un e-Sörf Bulutu’na bağlı çalışıyor ve 1 milyon “Akıllı Şehir” altyapı cihazı dünya çapında birbirine bağlandı.

Gelişmiş AI Yetenekleri: IoT Değerlerini Yeniden Şekillendirmek

Gelecekte IoT bağlantılarına ihtiyaç çok fazla olacak; IoT bulut hizmetlerini geliştirmenin anahtarı, onları her an her yerde kullanıma sunmak olacak. OceanConnect IoT Platformu ve OceanConnect Edge arasındaki iş birliği, tam kapsama, esnek hizmetler, birleşik yönetim, servis ve veri iş birliğini mümkün kılıyor, böylece IoT bulut hizmetlerini ağ merkezinden kenar cihazlara kadar genişletilebiliyor.

Bağlantılar yoluyla elde edilen büyük miktarda veri üzerinden değer üretmek için akıllı analiz metotları gerekiyor. Bilgi edinme, IoT’den para kazanmak için temel teknoloji olmaya devam edecek. Gözümüz, bilgi edinmemiz için en önemli ve etkili araçtır. Bu nedenle, tamamen bağlantılı, akıllı bir dünya için akıllı kameralar, endüstriyel IoT için bilgi elde etmek için değerli bir araç olacak ve sektörü daha fazla değer üretmeye yönlendirecek. Huawei, AI yonga setlerine, yazılım tanımlı akıllı kameralara, Edge video analizine ve OceanConnect AI’a büyük yatırımlar yaptı. AI yeteneklerini geliştirerek, Huawei, endüstri ortaklarının IoT uygulamalarından para kazanmalarına yardımcı olmaya devam edecek.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>