Huawei, IoT devrimini başlatıyor!

0

Azure Stack

Huawei ve Standard Chartered, şirketlerin bankalar ile finansman veya ödeme için kullandıkları dijital iletişim süreçlerinde devrim yaratacak bir Nesneler İnterneti (IoT) çözümünü geliştirdiklerini açıkladı.

Açıklanan iş birliği sayesinde geliştirilen yeni IoT çözümleri, işlemleri kağıda dayalı veya e-postayla gönderilen talimatlar ile iş süreçlerinin manuel olarak yönetildiği şirketlerden ziyade, Programlama Arayüzleri (API) aracılığıyla finansman veya ödeme talimatlarını tetikleyen, şirket ve banka sistemleri gerçek zamanlı olarak birbirleriyle “konuşabilen” şirketlere dönüştürecek.

Huawei ve Standard Chartered IoT çözümleri için bir araya geliyor

Ortaya çıkartılan yeni çözüm, IoT ve bulut bilişim yeteneklerini bir araya getirerek bankaların finans hareketlerini gerçek zamanlı olarak takip edebilecek, operasyonel riskleri azaltabilecek ve güvenilir finansal kararlar almada kullanılabilecek veri akışı sağlayacak. Gerçek zamanlı verilerin kullanılabilirliği, daha geniş bir kullanım alanı için doğrudan işlem yapılmasını sağlayacak ve geri dönüş sürelerini önemli ölçüde azaltacak. Üreticiler ve dağıtıcı müşterileri için daha geniş bir yelpazede finansman çözümleri sunulacak.

IoT çözümü, Huawei’nin bulut bilişim ve Büyük Veri teknolojilerine dayalı açık bir platform olan OceanConnect‘i kullanıyor. Bulut tabanlı birleşik bir IoT cihaz yönetimi özelliği ile birlikte, bağlı aygıtlarla ve bir dizi aracıyla gerçek zamanlı verileri topluyor ve uygulama geliştiricilerine iş sürecini tasarlamak için kullanıcı dostu açık API’ler sağlıyor.

Huawei Enterprise İş Grubu’nun Pazarlama ve Ürün Çözüm Satış Başkan Yardımcısı Qiu Lei, “Huawei’nin daha fazla sektörün IoT’yi benimsediği ve dijital dönüşüm yolculuğuna başladığı için tamamen bağlantılı ve akıllı bir dünya yaratma misyonudur. Yol üzerindeki zorluklar karşısında teknoloji, genellikle çözümün sadece bir parçasıdır. Kararlılık ve vizyon eşit derecede önemlidir. Dijital dönüşüm söz konusu olduğunda, müşterilerini desteklemek için şirketin en üst kademesindeki güçlü kararlılıkları ve vizyonu sebebiyle Standard Chartered ile iş birliği yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>