Huawei kendi platformları için harekete geçti

0

Huawei platformları

Google ile yaşadığı sorunlar nedeniyle Huawei kendi platformları için harekete geçti. Huawei kendi ekosistemini kurmaya kararlı görünüyor.

Huawei kendi platformları ile güçleniyor

Huawei ile Google arasında uzun süredir yaşanan gerginlik, ikilinin birbirine yaptırımlar uygulamasına neden oluyor. Huawei bu yaptırımlardan kurtulmak için kendi platformlarını geliştiriyor.

Google Haritalar’ı hedefine alan Huawei, ilk olarak Petal Maps ile harekete geçti. AppGallery mağazasında birçok harita uygulaması olmasına rağmen Huawei’nin Petal Maps’i yayınlamasıyla Google ile olan savaş bitmedi diyebiliriz

Google Lens’in arama özellikleriyle benzerlik gösteren Petal Search ise kullanıcıların uygulama aramasını kolaylaştırıyor. Petal Search’e uygulamanın ne olduğunu söylediğinizde bu uygulamayı indirmeniz için güvenilir bir bağlantı da size sunuluyor. Fiziksel nesnelerle de çalışan uygulamada, telefonunuzu bir nesneye tuttuğunuzda size ne olduğunu söyleyecek ve ilgili satış sayfasına yönlendirecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>