Huawei korona virüsünden etkilenmedi

0

Huawei korona

Korona virüsü, birçok üreticinin Çin’de faaliyetlerini durdurmasına neden oluyor. Ancak Huawei korona virüsü için sevindiren bir açıklama yaptı.

Huawei korona virüsü için açıklama yaptı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü vakaları, Çin’de faaliyet gösteren şirketleri de doğrundan olumsuz etkiledi. Facebook ve Reyzen gibi dev şirketler, yakın zamanda Çin’e seyahat eden çalışanlarına evden çalışmaları yönünde çağrıda bulundu.

Hatta Tesla, Model 3 üretimini gerçekleştirdiği Çin’deki fabrikasını geçici olarak kapattı ve buradaki üretimini şimdilik askıya aldı.

Çin hükümeti, bazı bölgelerde üretim ve hizmetlerin durdurulmasını zorunlu kılarken, bazı bölgelerde ise ilgili şirketlerin insiyatifine bırakıyor. Akıllı telefon sektörünün dev ismi Huawei ise üretimini durdurmayan şirketler arasında yer aldı.

Huawei sözcüsü gerekli önlemleri aldıklarını ve çalışanların güvenliğini her zaman ön planda tuttuklarını söyledi.

Şu ana kadar Huawei fabrikalarında herhangi bir enfeksiyon vakasının görülmemesi de bir diğer sevindirici haber oldu. Huawei’nin yanı sıra bazı çip üreticileri de Çin’deki üretimlerine halen devam ediyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>