Huawei ne kadar gelir elde etti?

0

Huawei ne kadar gelir elde etti?

2019 yılı geride kalırken, şirketler yıl boyunca elde ettikleri gelirleri açıkladı. Peki Huawei ne kadar gelir elde etti?

2019 yılında Huawei ne kadar gelir elde etti?

Akıllı telefon sektöründe yaşadığı yükselişle Huawei, gelirlerini artırmaya devam ediyor. Huawei, teknolojik yaptırımlarla ABD ile gerginlik yaşasa da bu durum ekonomik anlamda ağır sorunlar yaşamasına neden olmadı.

Huawei CEO’su Eric Xu, yeni yıl kutlama mesajında şirketin elde ettiği geliri çalınlarıyla da paylaştı. Xu, Huawei’nin 2019 yılında 850 milyar Çin yuanı yani 122 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Bu istatistik, şirketin bir önceki yıla göre yüzde 18’lik artış yaşadığını gösteriyor.

Hauwei aynı zamanda 2019 yılında 240 milyon adet cihaz satışı da gerçekleştirdi. Hauwei bir önceki yılda ise 206 milyon cihaz satışı gerçekleştirdi.

Xu, elde ettikleri gelirin tahmin ettiklerinden daha düşük olmasına rağmen, yaşadıkları sorunlar karşısında güçlü durduklarını söylüyor.

Huawei, ABD ile sorunlar yaşıyor olsa da İngiltere ve Hindistan gibi ülkelerde satışlarına tüm gücüyle devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>