Techinside Google News
Techinside Google News

Huawei nesnelerin internetine yatırım yapıyor

Nesnelerin İnterneti alanında faaliyet gösteren Neul’u 25 milyon $’a satınalan Huawei küresel gelişmeler için oyun sahasından uzak kalmadığını gösteriyor.
- Advertisement -

Huawei endüstriyel nesnelerin interneti alanında fırsat görmüş olacak ki, Cambridge, İngiltere çıkışlı alıcı ağları uzmanı bir firma olan Neul’u satın aldı. Neul sadece çok küçük veriler gönderen alıcı üzerine çalışıyor ve sonuç olarak köprüleri, hırsız alarmlarını veya köpek tasmalarını bile internete bağlayabiliyor. Bu tarz küçük alıcılar mobil endüstrinin eskiden yoğunlaştığı M2M bağlantılarından oldukça farklı bir altyapıya gereksinim duyuyor.

Huawei satınalma konusunda rakam vermedi, ancak İngiltere’den Business Daily’nin haberine göre satınalma 25 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ek olarak Çinli teknoloji devinin Cambridge bölgesinde makineler arası iletişim firmalarına yatırım yapmaya devam edeceği konuşuluyor. Huawei’nin yaptığı resmi açıklamada da nesnelerin interneti alanında büyük bir fırsat olduğu, ve Huawei’nin bu alanın geleceğine olan inancının tam olduğu dile getiriliyor.

Daha önce farklı haberlerimizde defalarca dile getirdiğimiz Nesnelerin İnterneti kavramı Türkiye’deki girişimciler ve firmalar için de önemli bir fırsat sunuyor zira bu yeni kavramın treni henüz istasyonu terketmiş değil. Bizden söylemesi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir