Huawei’nin otomobili görücüye çıkıyor

0

Huawei otomobil

Huawei otomobil sektörüne giriş yapıyor. İddialara göre Huawei’in ilk otomobili Shanghai Auto Show’da görücüye çıkacak.

Huawei otomobil özellikleri

Son dönemde teknoloji alanındaki dev isimler, otomobil sektörüne de giriş yapıyor. Özellikle elektrikli ve otonom araç sektörünün yükselişi, teknoloji şirketlerinin bu alana yönelmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, Çin merkezli bir otomotiv şirketiyle araç içi bilgi ve eğlence sistemleri için ortaklık kurmuştu. Hauwei de yeni model aracıyla bu alana giriş yapmaya hazırlanıyor.

Çin’de devlet yönetiminde Dongfenf Motor isimli otomotiv firmasıyla yapılan ortaklıkla, yeni aracın Shanghai Auto Show’da tanıtılması bekleniyor.

Şu anda kadar Huawei’inin otomobili hakkında hiçbir bilgi verilmedi. Ancak araçta özellikle beşinci nesil kablosuz ağ olan 5G’ye yönelik teknolojilerin bulunması bekleniyor. 5G ile araç içindeki bilgi ve eğlence iletişiminin sorunsuz bir şekilde sağlanacağı ve bulut işlemlerinin yerine getirileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca aracın fütüristik bir görünüme sahip olması da sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>