Huawei programlama dili geliştiriyor

0

Huawei programlama dili

Huawei programlama dili geliştirerek yazılım dünyasına bir yenilik getiriyor. Bu yıl içinde Huawei, programlama dilini kullanıma sunacak.

Huawei programlama dili için patent başvurusu yaptı

Son günlerde ABD ambargolarından kurtulmaya çalışan Huawei, kendi teknoloji sistemlerini geliştirmeye çalışıyor. Hatta yazılımın yanı sıra Huawei, programlama dili de geliştirmeye odaklanıyor.

Alınan patent bilgilerine göre Huawei, programlama dilini Cangjie ismi altında geliştirecek. 42 uluslararası kategoride sınıflandırılan patent başvurusu Şubat atında yapıldı. Şu anda ise dosyalanmış ve bekleme durumunda.

Huawei’nin bu programlama dilini ne ölçekte kullanıma sunacağı henüz bilinmiyor. Programlama dili, Huawei’nin kendi yazılım araçlarını geliştirmek için kullanılabilir. Bunun yanı sıra genel kullanıma da açılabilir. Patent aşamasındaki programlama diliyle ilgili Huawei’nin nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor. Ancak bu çalışma, Huawei’nin ABD’nin uyguladığı ambargolara karşı gelecek önlemi de olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>