Huawei sürücüsüz otomobiller için hedefini paylaştı

0

Huawei sürücüsüz otomobil

Huawei sürücüsüz otomobil sektörüne dair hedeflerini paylaştı. 2025 yılına kadar Huawei, sürücüsüz otomobil kategorisinde önemli bir adım atmayı planlıyor.

Huawei sürücüsüz otomobil pazarını hedef alıyor

Huawei yöneticisi Bay Wang Jun yaptığı açıklamada, Huawei Technologies’in 2025 yılına kadar sürücüsüz binek otomobil teknolojisi geliştirmeyi hedeflediğini ve dünyanın en büyük telekomünikasyon ekipmanı üreticisinin ABD yaptırımları karşısında diğer yolları araştırdığını söyledi.

Akıllı araç biriminin üst düzey yöneticisi Bay Wang Jun, bir endüstri konferansına verdiği demeçte, “Ekibimizin hedefi 2025’te gerçek sürücüsüz binek otomobillere ulaşmak” dedi.

İnternet arama lideri Baidu gibi düzinelerce start-up, otomobil üreticisi ve büyük teknoloji firması, sürücüsüz araç sistemleri üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor.

Huawei, küresel akıllı telefon kategorisinin ABD yaptırımları tarafından sıkıştırılmasının ardından akıllı elektrikli araçlara yöneldi. nceki Trump yönetimi, şirketi ABD ulusal güvenliğine yönelik bir tehdit olarak nitelendirmişti. Huawei, bunu her ne kadar reddetse de halen ABD ile ilişkilerinde normalleşme yaşanmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>