Huawei, T-Mobile’a patent davası açıyor

0

Teknoloji dünyasının yeni patent trolü Huawei olabilir mi? Kısa süre önce Samsung’a milyar dolarlık patent davası açan Huawei bu kez de ABD’nin en büyük GSM operatörlerinden T-Mobile’a patent davası açıyor.

T-Mobile’ın ona ait 4G kablosuz teknolojilerini lisanssız şekilde para ödemeden kullandığını iddia eden Çinli teknoloji devi T-Mobile’a gerekli lisans tekliflerini de sunduğunu ama ABD’li şirketin anlaşmaya yanaşmadığını vurguluyor.

Öte yandan, Çinli şirket ile T-Mobile arasındaki husumetin geçmişi de bulunuyor ve firma şimdi T-Mobile’a dava açarak geçmişin rövanşını almak istiyor olabilir çünkü iki yıl önce T-Mobil, kendisinin tasarladığı Tappy isimli bir cep telefonu test cihazına ait ticari sırların çalındığını iddia ederek Çinli şirkete dava açmıştı. Öyle görünüyor ki, Huawei bu davanın rövanşını almak için T-Mobile’ı şimdi milyar dolarlık tazminat cezasıyla köşeye sıkıştırmak istiyor.

T-Mobile ise suçlamalar hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>