Techinside Google News
Techinside Google News

Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı!

Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada ilk kez iki teknolojinin beraber kullanımına dair performans sonuçlarının sunulduğu bir çalışmaya imza atmış oldu.
- Advertisement -

Huawei Türkiye AR-GE Merkezi 20-21 Kasım 2018 tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenen 26. Uluslararası Haberleşme Forumunda  “5G’de milimetre dalga boyu ve görünür ışık haberleşmelerinin hibrit uygulaması” başlıklı konferans bildirisindeydi.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi yeni çalışmalarını tanıttı!

Yeni nesil 5G ağlarda kullanılması planlanan milimetre dalga boyu ile son dönemde dünyada birçok araştırmacının ilgisini çeken görünür ışıkta haberleşme teknolojilerinin hibrit kullanımıyla ilgili yaptıkları çalışmalar herkesin beğenisini kazandı.

Bu çalışma özellikle kapalı alanlarda  kullanılması düşünülen bu iki teknolojinin beraber çalışarak kullanıcıya yüksek hızda veri sağlayabileceğini gösterdi. Çeşitli senaryolarla sonuçların sunulduğu çalışmada, yaklaşık 250 metre karelik bir alanda 50 kullanıcının servis aldığı durumda kişi başına saniyede 600 Megabit veri hızına ulaşılabileceği, Huawei Türkiye AR-GE Merkezi ekibinden 5G Araştırma Mühendisi Oğuz Ülgen tarafından paylaşıldı.

HUAWEI Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı!

Yapılan araştırmayla birlikte, dünyada ilk kez bu iki teknolojinin beraber kullanımına dair performans sonuçlarının sunulduğu bir çalışmaya imza atılmış oldu. 5G ve ötesi haberleşme ağlarında bu iki teknolojinin beraber kullanımının ülkemizde ve dünyada yaygın şekilde görülebileceği belirtilirken, bu konuda çalışmaların devamının geleceğinin sinyalleri verildi. Çalışmanın devamı olarak, kullanılan algoritmaların geliştirilmesinin ve literatürdeki diğer algoritmalarla kıyaslanmasının hedeflendiği sunum sonunda belirtildi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir