Huawei yapay zeka çalışmalarını genişletiyor

0

Huawei yapay zeka

Huawei yapay zeka çalışmalarında insan duygularına odaklanarak, bu alanda önemli bir adım atıyor. Huawei yapay zeka ile akıllı ses asistanları geliştirmeyi ve tüketicilerle duygusal bağ kurmayı planlıyor.

Huawei yapay zeka ile akıllı asistan geliştirecek

Huawei, insanların duygusal ihtiyaçlarına olumlu cevap verebilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Şirket, duyguları okuyabilen yapay akıllı ses asistanı ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi hedefliyor. Huawei’nin hedefleri arasında tüm son kullanıcılarla duygusal etkileşimde bulunmak var. Yeni teknolojinin ilk olarak telefonlarda kullanılması planlanıyor.

Bu teknoloji şu anda bilim kurgu gibi görünse de pek çok şirket somut çalışmalara imza attı. Teknoloji araştırma şirketi olan Gartner, 2017 yılının Haziran ayında yayınladığı raporda, bu teknolojinin 2018 yılında hayatımıza girebileceğini duyurmuştu.

Gartner araştırma başkan yardımcısı: “Gelecekte daha fazla akıllı cihaz, belirli veri ve gerçeklerle ilgili insan duygularını ve ruh hallerini yakalayabilecek. Durumları analiz edebilecek” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>