Huawei, yapay zekalı akıllı hoparlörünü tanıttı

0

HUAWEI Tüketici Elektroniği İş Grubu, IFA 2018 kapsamında, 4G Router ve Amazon Alexa destekli akıllı hoparlör özelliklerini tek donanımda toplayan HUAWEI AI Cube ürününü tanıttı.

Hem Router hem akıllı hoparlör

Bu ürünle akıllı hoparlör pazarına yeni bir soluk getiren HUAWEI, aynı cihaz üzerinden kullanıcılara internete kolayca erişim imkânı da sağlıyor. Ek olarak, akıllı cihazlarını yine AI Cube ile kontrol edebilen kullanıcılar, kompakt tasarımıyla öne çıkan bu cihazla, son derece kaliteli bir müzik deneyimi de yaşayabilecekler.

4G LTE üzerinde Wi-Fi desteği de sunan HUAWEI AI Cube, daha bağlantı akıllı ev konseptleri için de akılcı bir örnek niteliğinde. Router kurulum süreci son derece kolay olan AI Cube’le internet dağıtımı yapmak için tek ihtiyacınız, bir 4G SIM kart. LTE 6 kategorisinde 300Mbps’ye varan veri indirme hızı ile HUAWEI AI Cube tüm evin internet gereksinimini karşılıyor. HUAWEI AI Cube 802.11ac Wi-Fi uyumluluğu sayesinde çift band üzerinde 2.4GHz ve 5GHz kanallarında çalışarak, LAN üzerinde 1.200Mbps’ye kadar veri transferi de gerçekleştirebiliyor.

HUAWEI AI Cube Alexa ile de son derece uyumlu çalışıyor. Kullanıcılar cihazın bu özelliği sayesinde, 45.000’den fazla Alexa komutu ile 2.000’e yakın markaya ait 12.000’den fazla Alexa uyumlu akıllı ev ürününü kontrol edebiliyor. Ayrıca son derece geniş bir yelpazede birçok Amazon servisi ve içeriği de HUAWEI AI Cube kullanıcılarını bekliyor.

HUAWEI AI Cube, ses performansı açısından da son derece iddialı bir ürün. 400ml ses kavitasyonu ve alüminyum diyafram yapısı, bu yapay zekalı hoparlörün, üstün bas sesler eşliğinde son derece yüksek kalitede, üst düzey bir ses performansına imza atmasını sağlıyor. Bu kaliteyi destekleyen bir diğer önemli etkense, HUAWEİ tarafından geliştirilen bir ses çözümü olan HUAWEI Histen. Bu entegrasyon ile AI CUBE, sanal bas performansı, doğrusal ekolayzır, akıllı ses kontrolü, uzaktan ses tanıma özellikleri ile bu segmentte daha da zenginleşiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>